Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Praha rozhodla o nakládání s objemným odpadem

10.03.2008  |  125× přečteno      vytisknout článek

Praha rozhodla o nakládání s objemným odpadem

PRAHA (WR) - V letošním roce zůstává celkový počet velkoobjemových kontejnerů (VOK) pro hlavní město Prahu (HMP) stejný jako v roce 2007, to znamená, že bude umístěno 9764 kontejnerů. Rozmisťování těchto kontejnerů v jednotlivých městských částech je ale navrženo v jiném režimu. Předpokládá se, že tato služba bude letos zajišťována ve spolupráci s úřady městských částí a Pražskými službami, jednak stávajícím způsobem, tedy rozmisťováním velkoobjemových kontejnerů na veřejných prostranstvích dle harmonogramu stanoveného po dohodě s městskými částmi a dále nově zkušebně formou soustředění určitého počtu VOK na veřejném prostranství po omezenou dobu pod dozorem obsluhy svozové firmy.

"Tento způsob nakládání s objemným odpadem je především z ekologického hlediska daleko příznivější. Zatímco objemný odpad uložený ve velkoobjemových kontejnerech umístěných na veřejných prostranstvích je odvážen neroztříděný přímo na skládku komunálního odpadu, tímto novým způsobem dojde na místě k roztřídění veškerého občany přivezeného odpadu a s vytříděným odpadem se bude dále nakládat dle určitého druhu," uvedl Petr Štěpánek, radní HMP pro oblast životního prostředí. Nový způsob by měl také omezit zneužívání veřejně přistavených VOK pro odkládání odpadu, vznikajícího při provozu živností. Bude doporučeno, aby samostatně stojící VOK byly umístěny mimo docházkovou vzdálenost od stávajících sběrných dvorů (asi jeden kilometr).

V prvním pololetí je navržen k ověření pilotní projekt "Soustředěná stanoviště VOK". V rámci pilotního projektu se předpokládá umístit v druhém čtvrtletí na území šesti vybraných městských částí takzvaná soustředěná stanoviště VOK a to na každou městskou část dvakrát (jednou ve všední den a jednou v sobotu). Zajištění soustředěného stanoviště VOK se předpokládá provést v rozsahu sedmi obsloužených VOK s mimořádným vývozem objemného odpadu a odpadu ze zeleně v předem stanovenou dobu od 9:00 do 17:00 hodin pod dozorem svozové firmy na místech vytipovaných městskou částí. Na základě vyhodnocení pilotního projektu budou ve druhém pololetí provozována soustředěná stanoviště VOK v zatím omezeném počtu, předpokládá se stejný režim všedních dnů a sobot.

Vydavatel: Ochrana obyvatel
Redaktor: Kateřina Bouda Kašparová
Telefon: 420 733 112 112
e-mail: kasparova@ochranaobyvatel.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist