Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Černé skládky na území CHKO Kokořínsko v roce 2008

27.11.2008  |  141× přečteno      vytisknout článek

Černé skládky na území CHKO Kokořínsko v roce 2008

Správa CHKO Kokořínsko v letošním roce přispěla na likvidaci nebo nechala zlikvidovat celkem čtyři nepovolené skládky. Na všech skládkách se nacházel převážně směsný komunální odpad.

  1. Správa zajistila odstranění nepovolené skládky u osady Bylochov na pozemku č. KN 64 v k. ú. Bylochov. Skládka se nacházela u cesty mezi osadami Bukovec a Bylochov. Za pomoci mechanizace bylo odvezeno větší množství směsného odpadu. Rozptýlený odpad v rokli byl ručně sesbírán a také odvezen k likvidaci. Odvezeno bylo 6 plně naložených nákladních automobilů. Celkové množství odpadu na skládce bylo cca 70 m3 a hmotnost odvezeného odpadu přesáhla 40 tun.

  2. Správa přispěla obci Blatce na likvidaci skládky ve skalních bytech na pozemcích č. KN st. p. 53 a 54 v k. ú. Houska v osadě Tubož. Ve dvojici skalních bytů na okraji osady Tubož u silnice se nacházelo větší množství odpadu. Odpad byl tvořen převážně plasty, sklem a sutí. Ze všech částí obou skalních bytů byl odpad vynesen a odvezen k likvidaci na skládku.

  3. Správa přispěla na likvidaci nepovolené skládky na pozemcích č. KN 504/5 a 505 v k. ú. Libovice. Skládka odpadu se nacházela na okraji osady Libovice na rozhraní předmětných pozemků. Skládka je tvořena především velkým množstvím plastových odpadů a stavební sutí. Částečně zde byly uloženy i nebezpečné odpady (autobaterie, obaly od laků a barev). Celkové množství odpadu, který byl na tomto místě uložen bylo odhadnuto na cca 50 m3. Nebezpečný odpad spolu s plasty byl odvezen na skládku. Stavební suť a biologicky rozložitelný odpad byly použity pro terénní úpravy pozemků.

  4. Správa zajistila likvidaci skládky pneumatik na pozemku č. KN 444/1 v k.ú. Kanina v přírodní rezervaci Kokořínský důl. Ve svahu zde bylo rozptýleno cca 120 pneumatik a většina se jich nacházela poblíž pěší stezky mezi Kaninou a údolím Kočičina. Pneumatiky byla naloženy na nákladní automobil a odvezeny k likvidaci.

Celkově vyplaceno na likvidaci skládek 167.196,92 Kč.

Jan Soukup, Hana Vogelová – Správa CHKO Kokořínsko


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist