Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Waste-to-Resources: sympozium a specializovaná výstava moderního zpracování odpadů

07.04.2009  |  129× přečteno      vytisknout článek

Potřeba snížit emise skleníkových plynů, rostoucí ceny surovin a legislativní požadavky, jako např. směrnice EU o zavážkách, vedla mnoho zemí k výstavbě zařízení pro zpracování odpadů.

Trendem je využití technologií, které třídí složky odpadu a umožňují maximální možný podíl recyklace. Těmito technologiemi jsou mechanicko-biologické zpracování odpadu (MBT) a třídění pomocí čidel.

Vzhledem k velkému pokroku ve snímacích technologiích a nepřetržitému růstu cen druhot-ných surovin je senzorické třídění využitelné dokonce v zařízeních pro zpracování nevytřídě-ného odpadu.

Tyto technologie jsou součástí třetího mezinárodního symposia a výstavy s tématikou MBT a zařízení pro separaci odpadu (Waste-to-Resources), které se budou konat od 12. do 14. / 15. května 2009 v německém Hanoveru. Patronát nad akcí převzal německý ministr životního prostředí Sigmar Gabriel. Během tří dnů představí experti z 20 zemí své novinky a praktické zkušenosti.
1. den: obecná témata, strategie, různé technologie zpracování odpadu
2. den: mechanicko – biologické zpracování odpadu
3. den: zpracování tuhé topné směsi (RDF), třídění recyklovatelných komponent, analýza odpadů

Každá prezentace bude simultánně tlumočena v angličtině, francouzštině, němčině, španělštině a italštině. Předchozí konference z roku 2007, které se zúčastnili odborníci z 37 zemí, se již stala světově nejvýznamnější konferencí s tímto zaměřením.

První den bude zahájen prezentacemi o praktickém zpracování odpadů v různých zemích. Následovat bude diskuze na téma odpadových strategií, zahrnující například:

• Volba mechanicko-biologického zpracování odpadů a/nebo spalování
• Budoucnost nakládání s odpady: potřebujeme odpady stále ještě spalovat?
• Bude za dvacet let ještě existovat mechanicko-biologické zpracování odpadu?
• Je plazmová technologie vhodná pro zpracování tuhého komunálního odpadu (TKO)?
• Posouzení rizik pro využití kompostu z TKO.

Druhý den se stanou hlavním tématem nové technologie mechanicko-biologického zpracování odpadů a rozšíření a optimalizace existujících zařízení se zřetelem na všechny typy těchto zařízení. Zvláštní pozornost bude věnována požární bezpečnosti v recyklačních zařízeních.

Třetí den se bude zabývat především tématy souvisejícími se tříděním pomocí čidel a analýzou odpadu. Po prezentacích na téma integrace těchto technologií při MBT a RDF bude následovat diskuze o senzorickém třídění recyklovatelných položek. Nakonec proběhnou příspěvky pojednávající o analýze materiálových toků (mass-balancing) a analýze vlastností odpadu. Budou porovnány metody z různých evropských zemí s prezentací rychlého testu pro určení stupně biologické stabilizace.


15. květen nabízí dvě exkurze, směřující do zařízení s anaerobním MBT a kogeneračním RDF umístněném v papírnách. V rámci výstavy, která bude probíhat současně s konferencí, se budou prezentovat přední společnosti působící v odvětví nakládání s odpady.

Více informací naleznete na: WASTE-TO-RESOURCES

Organizátorem je Wasteconsult international, www.wasteconsult.de.Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist