Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Jubilejní ročník konference

05.06.2009  |  zdroj: Moderní obec  |  125× přečteno      vytisknout článek

Již podesáté se sejdou 10. a 11. června v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové odborníci na odpadové hospodářství obcí a měst.

Letošní jubilejní ročník konference se váže s jiným důležitým výročím. V tomto roce totiž uplyne deset let od začátku spolupráce autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., s obcemi. Díky ní má možnost se zapojit do třídění a recyklace odpadů prakticky každý obyvatel České republiky, a 70 procent z nich také tuto možnost využívá. Zhodnocení deseti let spolupráce obalového průmyslu a komunální sféry bude jedním ze stěžejních témat prvního dne konference. Nebude však jediným zajímavým.

ZÁKON O ODPADECH V PRAXI

Jelikož je konference Odpady a obce součástí cyklu Odpadové dny 2009, představí se zde závěry předchozích dvou akcí tohoto cyklu - Odpady 21 v Ostravě a Zpětný odběr 2009 v Praze. Na obou konferencích se obšírně diskutovalo o významu odpadů jako surovin a budování integrovaných systémů nakládání s komunálními odpady (včetně energetického využití). Jejich závěry určitě mají co říci i účastníkům nadcházející královéhradecké konference.

Dalším z probíraných témat bude informování veřejnosti o integrovaném systému nakládání s odpady, analýza mezikrajových rozdílů postojů obyvatel k nakládání s odpady.

V souvislosti s navrhovanými změnami právních norem v oblasti nakládání s odpady proběhne diskuse z pohledu obcí, měst a krajů, odpadářských firem a státu, bude se rovněž hovořit o otázkách ekonomiky odpadového hospodářství obcí. Zástupci kolektivních systémů i obcí zhodnotí svou spolupráci při zpětném odběru elektrozařízení, budou prezentovat dosažené výsledky i upozorní na problémy systému.

JAKÁ JE REÁLNÁ POPTÁVKA PO ODPADECH?

Druhý den konference bude věnován zejména možnostem využití komunálního odpadu v České republice a zahraničí. V důsledku krize na trhu druhotných surovin jsou pro každého v oboru důležité informace o reálné poptávce po druhotných surovinách vyrobených z odpadů.

Přednášky a panelové diskuse se budou týkat i způsobů využití směsného komunálního odpadu jako možné náhrady fosilních paliv v energetických zdrojích a zpracování dalších komodit. Představí možnosti výroby paliv z odpadů, zpracování papírových, skleněných, dřevěných odpadů, nápojových kartonů a vybraných druhů plastů.

V prostorách kongresového centra (předsálí, terasa a parkoviště) si budou moci účastníci prohlédnout prezentace organizací a firem z oblasti nakládání s odpady. Po prvním dni jednání bude možné opět navštívit Aquapark, poté bude následovat společenský večer a vyhlášení vítězů soutěže obcí "O křišťálovou popelnici" za rok 2008.

Pořadateli konference Odpady a obce jsou společnosti EKO-KOM, a. s., ECONOMIA a. s. - časopisy Odpady a Moderní obec, spolu s kolektivními systémy zpětného odběru elektrozařízení: ASEKOL, s. r. o., EKOLAMP, s. r. o. a ELEKTROWIN, a. s.

Partnery konference jsou již tradičně organizace sdružující odpadářské firmy SVPS, ČAOH a ZERA-Zemědělská a ekologická re-gionální agentura, o. s.

Podrobné informace i přihlášku naleznete na www.ekokom.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.Inisoft s.r.o.EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist