Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Město připustilo nelegální skládku

06.08.2009  |  zdroj: Haló noviny  |  137× přečteno      vytisknout článek

Město připustilo nelegální skládku

OLOMOUC - K závažným případům, které v průběhu prvního pololetí letošního roku řešilo oddělení ochrany lesa olomouckého oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí, náleží neoprávněné využívání lesního pozemku na Přerovsku.

Inspekce v květnu a červnu roku 2009 prošetřovala případ nezákonné skládky komunálního odpadu na lesním pozemku v katastrálním území Veselíčko u Lipníka nad Bečvou. Bylo zjištěno, že část skládky se nachází na lesním pozemku, respektive na pozemku určeném k plnění funkcí lesa, uvedl ředitel olomouckého oblastního inspektorátu ČIŽP Radek Pallós.

Skládka se nachází v blízkosti obce Lazníky v okrese Přerov na lesním pozemku, který je ve vlastnictví statutárního města Přerova a zaujímá plochu přibližně 0,55 ha. Jedná se o oplocený areál s podkladovou vrstvou betonu. Investorem a provozovatelem skládky je obec Veselíčko, která ji na základě povolení Okresního úřadu Přerov vybudovala. Zároveň byla stejným úřadem dočasně vyňata část lesního pozemku, na kterém byla skládka vybudována z lesního půdního fondu na dobu 12 let, a to do konce roku 2003. K tomuto datu měla obec Veselíčko provést rekultivaci skládky a uvést příslušnou část lesního pozemku do původního stavu. Zároveň měl být pozemek předán vlastníkovi lesa k zalesnění, přiblížil podstatu problému ředitel Pallós. Jak zdůraznil, podmínky nebyly splněny, skládka asanována nebyla a statutární město Přerov od roku 2004, jako vlastník lesního pozemku, neprovedlo jeho zalesnění.

Naopak obec Veselíčko skládku provozuje dosud s tím, že předpokládá, že v září bude provedena její rekultivace. Přerov, jako vlastník lesa, nezákonný stav nijak neřešil a připustil existenci nelegální skládky a ukládání odpadu na svém lesním pozemku po dobu více než pěti let. Jak připomněla mluvčí ČIŽP Ivana Awwadová, v době, kdy inspekce prováděla šetření v prostoru uvedené skládky, bylo poškozeno její oplocení a okolní lesní porosty byly znečištěny větrem odvátým odpadem, tedy papírem, plasty atd. Odpad byl nedostatečně na skládce zajištěn.

Kontroloři na základně zjištěných skutečností konstatovali ohrožení životního prostředí v lesích. Byla zjištěna míra zavinění osob zodpovědných za vznik a trvání nezákonného stavu. S obcí Veselíčko a statutárním městem Přerov byla zahájena správní řízení s cílem uvést pozemek do původního stavu, dodal ředitel Pallós.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist