Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

ZNAČNÝ ÚSPĚCH SKUPINY AVE ČR V UPLYNULÉM HOSPODÁŘSKÉM ROCE

21.01.2010  |  152× přečteno      vytisknout článek

ZNAČNÝ ÚSPĚCH SKUPINY AVE ČR V UPLYNULÉM HOSPODÁŘSKÉM ROCE

Společnost AVE CZ se všemi svými provozovnami a také dceřinými společnostmi (Skupina AVE ČR), prožila neobyčejný rok - plný obav z důsledků hospodářské krize, ale také o to více naplněný snahou a úsilím všech zaměstnanců o dosažení plánovaných výsledků. Díky tomuto společnému úsilí, se podařilo Skupině AVE ČR dosáhnout ještě lepších hospodářských výsledků, než které byly očekávány před vypuknutím hospodářské krize. Hlavní zásluhou na výborném výsledku byla včasná a efektivní restrukturalizace nákladů a investic celé Skupiny AVE ČR ještě před vypuknutím hospodářské krize v ČR.

"Auditované výsledky dle mezinárodních standardů IFRS potvrzují, že Skupina AVE ČR dosáhla v hospodářském roce říjen 2008 - září 2009 obratu 2,38 miliardy Kč, což ji řadí na třetí místo odpadového hospodářství v ČR," uvedl jednatel společnosti, Mgr. Roman Mužík. "Pro srovnání, v prvním roce působení AVE CZ na českém trhu (2004/05) bylo dosaženo tržeb 875 mil. Kč. Nárůst obratu společnosti je od té doby tedy skoro trojnásobný," doplňuje jednatel Mužík.

Dalším velmi zajímavým ukazatelem je objem finančních prostředků, které proinvestovala Skupina AVE ČR od vstupu na český trh až doposud. "Celkový objem investic již přesáhl hranici 120 milionů EUR, což představuje přibližně 3,2 miliardy Kč. S dalšími investicemi, a to nejen v novém hospodářském roce 2009 - 2010 samozřejmě počítáme," potvrdil investiční politiku společnosti rakouský jednatel AVE CZ, Dr. Peter Hodecek. "V dalších letech předpokládáme ještě významnější organický i akviziční růst Skupiny AVE ČR než tomu bylo doposud," doplňuje Dr. Hodecek.

Společnosti se daří především díky důsledné akviziční politice, kterou v posledním roce uplatňovala po celé ČR. Na pozitivním hospodářském výsledku se také promítl nárůst nových zakázek z oblasti komunálních, živnostenských či průmyslových odpadů. Nemalou měrou přispěly k výsledku významné zakázky z oblasti sanací starých ekologických zátěží a také skládkování.

V uplynulém roce společnost s více jak 1.330 zaměstnanci zajišťovala odstranění odpadu pro celkem 1.301.263 obyvatel ČR v 685 obcích a městech, obsluhovala 26.435 živnostenských a průmyslových zákazníků za využití 555 nákladních vozů ze svého vozového parku.

Hlavní strategické cíle Skupiny AVE ČR pro následující období popisuje Dr. Peter Hodecek, jednatel AVE CZ následovně: "Především se chceme stát jedničkou českého trhu v oblasti odpadového hospodářství a jednoznačně určovat trendy v této oblasti. Zaměříme se na nové technologie a ekologické přístupy v nakládání s odpady. Budeme také expandovat ve všech segmentech odpadového hospodářství a rozšiřovat dále naše služby na českém trhu."
 
"V neposlední řadě Skupina AVE ČR jako dlouhodobě respektovaný profesionální partner pro oblasti odpadového hospodářství počítá s dalšími investicemi do moderních systémů separace, předběžného zpracování a recyklace odpadů. Současně se budeme usilovat o  navýšení kapacit našich zařízení v oblasti skládkování, spalování a samozřejmě i recyklace," doplňuje jednatel Dr. Hodecek.

Díky neustálému růstu a hospodářským úspěchům obdržela společnost AVE CZ na konci listopadu 2009 významné podnikatelské ocenění CZECH 100 BEST. Jako jediná společnost z oblasti odpadového hospodářství se AVE CZ umístila v první padesátce, a to na 47. místě. Je tedy profesně nejlépe oceňovanou společností z oblasti odpadového hospodářství v celé České republice. Cenu za umístění v tomto prestižním podnikatelském žebříčku převzal jednatel společnosti Mgr. Roman Mužík dne 27. listopadu na Pražském hradě.


Související články


Poslední diskuse k článku - 2 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
Re: Re: ZNAČNÝ ÚSPĚCH SKUPINY AVE ČR V UPLYNULÉM HOSPODÁŘSKÉM ROCE
Takhle to funguje všude. Je ale fakt, že tahle firma je tím obzvláště proslulá - viz např. ovlivňování v Pardubicích kvůli spalovně. Jen se divím, že to MP připustí, takhle se jim nakvartýrovat do rajonu.
vloženo: 22.01.2010 13:34     vložil: t.stejskal Reagovat 
Re: ZNAČNÝ ÚSPĚCH SKUPINY AVE ČR V UPLYNULÉM HOSPODÁŘSKÉM ROCE
Společnost, AVE, která je známá svými mafiánskými praktikami se v uvedeném článku poplácala po rameni. Faktem zůstává, že míra zkorumpovatelnosti starostů je v ČR obrovská a AVE toho ve velké míře využívá. Odpady které přebírají stejně končí v jejich obrovských skládkovacích kopcích a po nás potopa. TOmu říkám obchodní strategie s Rakouskem v zádech :-)
vloženo: 21.01.2010 13:19     vložil: františek Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Asekol s.r.o.EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist