Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Kniha: Integrovaný systém nakládání s odpady na regionální úrovni

11.02.2010  |  237× přečteno      vytisknout článek

Anotace knihy, která shrnuje výsledky řešení projektu VaV "Výzkum integrovaného systému nakládání s odpady a nových podpůrných nástrojů pro jeho zavedení v podmínkách České republiky"

Jiří Hřebíček a kol.

V publikaci jsou shrnuty průběžné výsledky řešení vědecko-výzkumného projektu MŽP č. SPII2f1/30/07: "Výzkum integrovaného systému nakládání s odpady a nových podpůrných nástrojů pro jeho zavedení v podmínkách České republiky" Je v ní podrobně vysvětlena problematika Integrovaných systémů nakládání s odpady (ISNO) na regionální úrovni. Po zavedení příslušné terminologie a shrnutí současného stavu odpadového hospodářství v České republice, Německu, Itálii, Rakousku a Slovensku je v publikaci podrobně popsán návrh efektivního ISNO a podpůrných nástrojů (informačních, organizačních, administrativních, legislativních, technologických, dobrovolných) pro jeho zavedení. Návrh vychází z hierarchie nakládání s odpady, kde zavedení ISNO podporuje předcházení vzniku odpadů a snížení měrné produkce odpadů na obyvatele nezávisle na úrovni ekonomického růstu. Návrh ISNO na regionální úrovni se zaměřuje na šest vybraných toků odpadů: komunální odpad, živnostenské odpady, biologicky rozložitelné odpady (BRO), autovraky, elektroodpad a odpad z obalů a obalových materiálů. Na příkladu případové studie okresu Šumperk představuje konkrétní aplikaci ISNO na regionální úrovni a nakládání s BRO v městě Tišnově. Integrovaným systémům nakládání s odpady v podmínkách ČR se v takovém rozsahu a míře podrobnosti doposud žádná publikace nezabývala.

Tato publikace je určena především pro představitele regionální veřejné správy na úrovni měst, obcí, sdružení nebo svazku obcí a krajů. Rovněž může sloužit jako učební materiál pro studenty vysokých škol, kteří se zabývají problematikou odpadového hospodářství. Je také určena odborné veřejnosti a podnikatelským subjektům, které řeší problematiku integrovaných systémů nakládání s odpady.

Autorský kolektiv vedený prof. RNDr. Jiřím Hřebíčkem, CSc. sestává ze zkušených odborníků ze společností SITA CZ a.s. a ECO-Management s.r.o., který se danou problematikou zabývají od devadesátých let minulého století. Knihu recenzovali doc. RNDr. Jana Kotovicová, Ph.D. z Mendlovy university v Brně a Ing. Miroslav Lacuška, CSc., z Enviro Adviser Bratislava, bývalý ředitel COH SAŽP, kteří jsou předními odborníky v této oblasti v ČR a SR.

Publikaci lze objednat na našem e-shopu www.EkoZbozi.cz. Její cena činí 250,- Kč plus poštovné.

Vydalo Nakladatelství Litera
vydání: 1
náklad: 350 výtisků
Brno 2009

ISBN: 978-80-85763-54-6


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist