Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

XIX. výzva OPŽP - podpora v rámci prioritní osy 4

30.03.2010  |  178× přečteno      vytisknout článek

penize opzpMinisterstvo životního prostředí České republiky vyhlašuje prostřednictvím Státního fondu životního prostředí České republiky XIX. výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci OPŽP.

Žádosti o podporu v rámci Prioritní osy 4 jsou přijímány od 3. května 2010 do 2. června 2010.

Alokace (maximální celková dotace z prostředků EU) na schválené projekty v oblasti podpory 4.1 je vyhlášena ve výši 1,5 mld. Kč, v oblasti 4.2 je vyhlášena ve výši 500 mil. Kč. Příjem žádostí o podporu v oblasti podpory 4.1 bude ukončen před 2. červnem 2010, pokud bude dosaženo u písemně došlých žádostí objemu požadované dotace z prostředků EU ve výši 2,25 mld. Kč.

Žádosti o podporu (kritéria přijatelnosti, způsobilé výdaje) musí být v souladu s Programovým dokumentem OPŽP, Implementačním dokumentem OPŽP a výzvou pro podávání žádostí.

Podmínky pro podávání žádostí jsou uvedeny v platném znění Směrnice MŽP pro předkládání žádostí a o poskytování finančních prostředků pro projekty z OPŽP.

Žádost je třeba doručit na příslušná krajská pracoviště SFŽP ČR do 16 hodin posledního dne lhůty. V případě zaslání žádosti poštou je třeba počítat s přiměřenou časovou rezervou. Všechny závazné dokumenty jsou k dispozici na internetových stránkách OPŽP.

Státní fond životního prostředí ČR při příjmu a hodnocení žádostí podaných v rámci XIX. výzvy OPŽP v oblasti podpory 4.1 i 4.2 bude akceptovat všechny dokumenty, které žadatelé podali spolu se žádostmi již v rámci XI. Výzvy (opětovně předložené dokumenty mohou být starší 6 měsíců, musí však být aktuální a pravdivé).

Podporu dle českého dočasného rámce v oblasti 4.1 bude možné čerpat pouze v případě prodloužení účinnosti předpisu ze strany EK do nového data ukončení platnosti, nebo v případech, kdy Rozhodnutí o poskytnutí dotace bude vydáno ještě v době platnosti stávajícího předpisu. V ostatních případech bude žadateli poskytnuta podpora v režimu de minimis.

Omezení v rámci výzvy:
Maximální výše podpory v oblasti podpory 4.1 je 50 mil. Kč na projekt a žadatele (omezení neplatí pro obce a města, svazky obcí a kraje).

Prioritní osa 4
Oblast podpory 4.1 - Zkvalitnění nakládaní s odpady


Podporované aktivity (typy projektů):

 • systémy pro separaci a svoz biologicky rozložitelných komunálních odpadů (BRKO), projekty rozmístění kompostérů nebo systémy pro separaci a svoz BRKO
 • systémy pro separaci a svoz ostatních složek KO - papír, plast, sklo a nápojové kartony
 • kompostárny, které zahrnují další systémové prvky svozu a třídění KO, nebo svozu bioodpadů, nebo doplňují již existující takový systém svozu a/nebo třídění)
 • bioplynové a biofermentační stanice pro zpracování bioodpadů - projekty
  s minimálně 20 % vsázky BRKO, které zahrnují další systémové prvky svozu
  a třídění KO, nebo svozu bioodpadů, nebo doplňují již existující takový systém svozu a/nebo třídění)
 • sběrné dvory
 • rekultivace starých skládek
 • odstranění nepovolených skládek ve zvláště chráněných územích, evropsky významných lokalitách a ptačích oblastech

V oblasti podpory 4.1 bude podpora z Fondu Soudržnosti rozdělena mezi jednotlivé typy (kategorie) projektů v poměru požadovaných prostředků ze zdrojů EU ku stanovené alokaci (1,5 mld. Kč). Kategorie projektů kompostáren, bioplynových stanic a kombinovaných projektů bude bonifikována koeficientem 1,5.

Oblast podpory 4.2  - Odstraňování starých ekologických zátěží


Podporované aktivity (typy projektů):

realizace průzkumných prací, analýz rizik:

 • realizace průzkumných prací, analýz rizik konkrétních lokalit
 • realizace průzkumných prací, analýz rizik pro problémová území obsahující více než jedno kontaminované místo.


Typ žadatele:
Detailní soupis přijatelných příjemců podpory je uveden v platné verzi Implementačního dokumentu OPŽP.
V případě podpory poskytnuté do odvětví zemědělství může být pro projekty podléhající veřejné podpoře poskytnuta podpora v režimu "de minimis" dle nařízení Komise ES
č. 1860/2004 ze dne 6. října 2004 o použití článků 87 a 88 Smlouvy ES na podporu de minimis v zemědělském odvětví a v odvětví rybolovu.

Text XIX. výzvy, Hodnotící kriteria


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.Inisoft s.r.o.EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist