Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Akce hlavního města Prahy a městských částí ke Dni Země

21.04.2010  |  33× přečteno      vytisknout článek

Akce hlavního města Prahy a městských částí ke Dni Země

Na přelomu měsíců dubna a května se v 19 pražských městských částech uskuteční další ročník informačně-osvětové kampaně pro veřejnost. Akce proběhne ve dnech 19. dubna - 15. května 2010 v rámci oslav Dne Země, který připadá každoročně na 22. dubna. Stěžejním tématem bude tradičně problematika nakládání s odpady v Praze.

Informační kampaň je organizována odborem ochrany prostředí Magistrátu hl.m. Prahy a úřady jednotlivých městských částí ve spolupráci s Ekocentrem Koniklec, svozovou společností Pražské služby a.s., autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a s kolektivními systémy (Elektrowin, Asekol, Ecobat).

Na území 19 městských částí Prahy proběhne od 19. dubna do 15. května 2010 informační kampaň pro školy a veřejnost k tématům ochrany životního prostředí, především k třídění odpadů a jejich následného využívání, informace o zeleni v hl.m. Praze, informace o cyklistické dopravě v Praze.

V jednotlivých městských částech bude v určený den mezi 10 a 18 h v provozu informační stánek, na kterém budou probíhat všestranné informační aktivity k problematice ochrany životníího prostředí v Praze. Stánky budou umístěny každý den na území jiné městské části.

Občané se budou moci seznámit s názornými ukázkami sběrných nádob a svozové techniky, dozvědět se a diskutovat o možnostech dalšího využívání vytříděných komodit jako je papír, sklo, plasty, bioodpad a nápojové kartony, dozvědět se, jak lze správně nakládat s nebezpečnými odpady, kde je v Praze jaké chráněné území, kde získat bližší informace o životním prostředí v Praze atd.

Občané budou názorně seznámeni s množstvím vytříditelných složek obsažených v kontejneru na směsný odpad. Dále jim budou představeny pomocí posteru možnosti nakládání s bioodpadem  (kompostárna,  skládka, spalovna) a výhody a nevýhody tohoto nakládání. Občané budou mít také možnost prohlédnout si výrobky vzniklé z recyklovaných materiálů.

Návštěvníci se mohou těšit na tematicky zaměřené hry a soutěže pro děti, mládež i dospělé. Základní a střední školy mají navíc možnost si (v níže uvedených termínech pro danou městskou část) objednat ekologické výukové programy zaměřené na problematiku odpadů. Programy budou realizovány kvalifikovanými lektory ZO ČSOP Koniklec a v rámci celé akce budou školám poskytovány zdarma.

U stánku budou moci příchozí získat různé informační materiály (letáky, brožurky, mapy, ročenky aj.). Pro děti jsou připraveny tištěné odpadové hry, plakáty a jiné zajímavosti.

Datum

městská část

Umístění stánku

19.4.

Praha 18

parkoviště Obchodního centra Letňany

20.4.

Praha 1

Nám. Republiky, u ulice V Celnici

20.4.

Praha 4

obchodní centrum Arkády Pankrác, před hlavním vchodem

21.4.

Praha 8

v ulici U Meteoru 6, na parkovišti před ÚMČ Praha 8

21.4.

Praha 17

prostor před ZŠ Jana Wericha, Španielova 19/1111

22.4.

Praha 11

u východu z metra Opatov, směrem na Jižní město

22.4.

Praha 13

prostor u metra Lužiny

23.4.

Praha 15

areál Parku Hostivař, Švehlova ulice, před hlavním vchodem

24.4.

Praha 12

volnočasový areál Freestyle Park Modřany, ulice Vltavanů

26.4

Praha 10

před Nákupním centrem Eden

27.4

Praha 6

prostor mezi areálem ČVUT a metrem Dejvická

28.4.

Praha-Libuš

v areálu ZŠ Meteorologická, Meteorologická 181

29.4.

Praha 7

Letenské sady, prostranství poblíž zámku Dolní letohrádek

3.5.

Praha 14

prostor u metra Rajská zahrada

4.5.

Praha 22

Nové náměstí v centru Uhříněvsi, u autobusové zastávky

7.5.

Praha 5

prostranství před kostelem, Štefánikovo - proti č.p. 13

12.5.

Praha 19

parkoviště před Billou, ulice Žacléřská

13.5.

Praha 21

v parku u ZŠ Masarykova, Újezd nad lesy

15.5

Praha 3

Nám. Jiřího z Poděbrad, naproti ZŠ č. 7,8,/1685

 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.EKOLAMP s.r.o.EKO-KOM a.s.Asekol s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist