Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Sběrné dvory v Ostravě - cesta od kvantity ke kvalitě

29.06.2012  |  352× přečteno      vytisknout článek

Sběrné dvory v Ostravě - cesta od kvantity ke kvalitě

Koncem června dojde k uzavření tří nevyhovujících menších sběrných dvorů v Ostravě. Ještě v letošním roce by měly být vybudovány dva nové sběrné dvory v Zábřehu a v Kunčicích, které budou svou rozlohou a vybavením vyhovovat současným potřebám moderního sběrného dvora. V plánu na další období je i sloučení dvou sběrných dvorů v městském obvodu Radvanice a Bartovice do nového sběrného dvora, pro nějž už je vybráno i nové místo.

Odpadová společnost OZO Ostrava ukončí k 30. červnu 2012 činnost tří ostravských sběrných dvorů, a to v Michálkovicích, Hošťálkovicích a Vítkovicích. Ve všech třech případech se přitom jedná o menší sběrné dvory s rozlohou kolem 150 m2, otevírací dobou jen 3krát týdně a s návštěvností maximálně tří až šesti občanů denně. "Tyto tři sběrné dvory byly ve srovnání s ostatními velice málo využívané a nebylo možné je rozšířit tak, aby mohly poskytovat všechny služby, které v současnosti nabízejí občanům jiné naše sběrné dvory ve městě. Snažíme se zaměřit na kvalitu a na rozšiřování služeb občanům ve sběrných dvorech - například příjem stavebního odpadu, prodej kompostu, přistavení většího množství kontejnerů, aby nebylo nutné objemné odpady po svozu znovu třídit a bylo možné využít ke zpracování co největší množství z nich. A tak je zřejmé, že některé menší sběrné dvory, kam se vejde jen pár velkoobjemových kontejnerů, už dnes těmto novým požadavkům nejsou schopny vyhovět," říká tisková mluvčí OZO Ostrava Vladimíra Karasová.

Uzavření těchto sběrných dvorů přitom vychází z koncepce rozvoje sběrných dvorů, kterou OZO Ostrava v loňském roce předložila městu a jež počítá se zrušením některých nevyhovujících a málo využívaných sběren, a naopak s rozšířením těch, které to prostorově umožňují, popřípadě s nahrazením nevyhovujících sběrných dvorů nově vybudovanými sběrnami. "Prvním krokem této koncepce bylo v loňském roce sloučení dvou menších a nevyhovujících sběrných dvorů v Porubě a Svinově do jednoho velkého, vybudovaného na okraji průmyslové zóny Areál Nad Porubkou. Druhým krokem je zrušení nevyužívaných sběrných dvorů v Michálkovicích, Hošťálkovicích a Vítkovicích, které budou uzavřeny koncem tohoto měsíce," říká k opatření ředitel OZO Ostrava Karel Belda. Občané se ale vůbec nemusejí bát omezení služeb - obyvatelé městského obvodu Michálkovice mají totiž k dispozici nedaleký sběrný dvůr ve Slezské Ostravě, zbývající dva městské obvody se rozhodly zachovat v místě stávajících sběrných dvorů prostor pro přistavení velkoobjemových kontejnerů a odkládání objemného odpadu. S ostatními odpady pak mohou občané těchto obvodů do některého ze zbývajících 13 sběrných dvorů v Ostravě.

V současné době je ve výstavbě nový sběrný dvůr v Ostravě-Zábřehu. Dokončen by měl být během letních měsíců. Občané se nemusejí obávat změny - polohou sousedí se stávajícím sběrným dvorem a oproti němu by měl nabídnout větší prostor, a tím i větší komfort při odkládání odpadů. Na podzim pak společnost OZO Ostrava připravuje vybudování nového sběrného dvora v Kunčicích - i zde se jedná především o rozšíření plochy i nabídky služeb sběrného dvora. Výhledově je v plánu také sloučení dvou sběrných dvorů v městském obvodu Radvanice a Bartovice do nového sběrného dvora, pro nějž už je vybráno také nové místo.

"Cílem všech těchto opatření je zvýšit ve sběrných dvorech komfort a bezpečnost pro občany Ostravy. A také zajistit roztřídění odpadu přímo ve sběrných dvorech, zlepšit tak logistiku svozu a samozřejmě snížit celkové náklady na provoz sběrných dvorů," shrnuje změny v systému sběrných dvorů ředitel společnosti OZO Ostrava Karel Belda.

Další informace k tiskové zprávě:
Mgr. Vladimíra Karasová
tisková mluvčí
OZO Ostrava, s.r.o.
e-mail: karasova@ozoostrava.cz
telefon: 596 251 241, 602 183 374


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist