Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

V Mostě rostou podzemní kontejnery jako houby po dešti

02.08.2012  |  76× přečteno      vytisknout článek

V Mostě rostou podzemní kontejnery jako houby po dešti

Od roku 2009 Magistrát města Most realizuje výstavbu podzemních a polopodzemních kontejnerů na směsný komunální odpad a tříděný sběr odpadu ve městě.
Podzemní (celopodzemní) kontejnery jsou umístěny v centru města a jeho přímém okolí. Polopodzemní kontejnery jsou pak umisťovány především do okolní zástavby bytových a rodinných domů. S ohledem na jednotný vzhled těchto odpadových nádob ve městě, se na základě vyhlášení veřejné zakázky stala dodavatelem podzemních a polopodzemních kontejnerů pro město Most společnost REFLEX Zlín, spol. s r.o. Konkrétně se jedná o podzemní kontejnery typu CITY a polopodzemní kontejnery typu SEMI.
Předností těchto odpadových nádob je především jejich objemová kapacita pro odkládání odpadu (navýšení kapacity pro možnost odkládání odpadů). Polopodzemní kontejnery na směsný komunální odpad jsou o objemu 3 m3 a 5 m3, podzemní a polopodzemní kontejnery na tříděný sběr odpadu jsou o objemu 3 m3. Stávající odpadové nádoby - střední kontejnery jsou o objemu 1,1 m3 jak pro směsný komunální odpad, tak pro tříděný sběr odpadu. Výstavbou podzemních a polopodzemních kontejnerů se daří lépe využít prostor sběrného místa a současně se zvyšuje estetický vzhled a zvyšuje se i čistota okolí nových stanovišť. Další výhodou je snadná manipulace při vyjmutí a vyprazdňování podzemních a polopodzemních kontejnerů. Vhozové otvory jsou ve výšce snadno přístupné pro menší postavy. Odolnost proti povětrnostním podmínkám (při nepříznivých povětrnostních podmínkách docházelo k pohybu středních /mobilních/ kontejnerů a k následné škodě na majetku).
Vybudováno a předáno k užívání je již 18 stanovišť:

1.

ul. Jana Kříže, bl. 711 - 2 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
2.
ul. Prokopa Holého, náměstíčko - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
3.
ul. U Parku, bl. 566 a bl. 522 - 2 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
4.
ul. Růžová, bl. 521 - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
5.
ul. Víta Nejedlého, bl. 364 - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
6.
ul. Josefa Skupy, bl. 81 a bl. 200 - 2 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
7.
ul. Vladimíra Majakovského, bl. 14 - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
8.
ul. Mostecká, č.p. 29, Vtelno - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
9.
ul. Radniční, č.p. 1 - 1 stanoviště podzemních kontejnerů,
10.
ul. Brněnská, bl. 410 - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
11.
ul. Jiřího Wolkera, bl. 572 - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
12.
ul. Václava Talicha, mezi bl. 509 a 512 - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
13.
ul. Bohuslava Martinů, bl. 557 - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
14.
ul. K. J. Erbena, bl. 558 - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů,
15.
ul. Eduarda Basse, bl. 515 - 1 stanoviště polopodzemních kontejnerů.

Na letošní rok 2012 je naplánováno pokračování výstavby dalších stanovišť podzemních a polopodzemních kontejnerů. S ohledem na finanční prostředky bude následně rozhodnuto, o jaký počet stanovišť se bude jednat.
Výstavba stanovišť podzemních a polopodzemních kontejnerů je hrazena z finančních prostředků města a prostředků od společnosti EKO-KOM, a.s., které město získává na základě množství vytříděného sběru odpadu.
Výstavba stanovišť podzemních a polopodzemních kontejnerů je realizována dle předem zpracované projektové dokumentace na místech - především s ohledem na pozemky ve vlastnictví města Mostu, na uložené inženýrské sítě, na vzrostlou zeleň (aby nedocházelo ke zbytečnému kácení dřevin) a parkovací místa (aby nedošlo ke zrušení parkovacího místa).
Bohužel ani polopodzemní kontejnery se neobešly bez zájmu vandalů. V dubnu roku 2011 byl zapálen polopodzemní kontejner na separovaný sběr odpadu - papír v ul. Víta Nejedlého. Poškozeno bylo víko a celá vnitřní nádoba vč. vnějšího pláště. Ihned byla zajištěna oprava - výměna poškozených částí, a to ve spolupráci s výrobcem polopodzemních kontejnerů společností REFLEX Zlín, spol. s r.o. a společností Technické služby města Mostu a.s.
ZDROJ: Město Most


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist