Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Spalovna nebezpečného odpadu v Novém Městě na Moravě

28.12.2012  |  145× přečteno      vytisknout článek

Spalovna nebezpečného odpadu v Novém Městě na Moravě

Nabízíme Vám možnost ekologické likvidace odpadů v moderní spalovně nebezpečných odpadů a. s. Sporten v souladu se zákonem o odpadech. Spalovna DAM-7 je určena pro spalování průmyslových, nemocničních a jiných nebezpečných i obyčejných odpadů vyjma odpadů s obsahem vysoce stabilních organických látek s obsahem chloru (např. PCB). Jedná se o spalovnu s kontinuelním provozem, tj. kontinuelním zakládáním a odpopelňováním. Tuhý odpad je do pece dávkován pomocí hydraulicky ovládaného automatického podavače. Spalovací vzduch v pyrolýzní komoře je rozveden řadou trysek, tím dochází k jeho rovnoměrnému rozdělení. Množství přiváděného vzduchu je kontrolováno a regulováno. Teplota ve spalovací komoře se udržuje v rozmezí 800 - 1000°C. Odpopelňování probíhá nepřetržitě, popel vynášený dopravníkem do kontejneru je zchlazený, vlhký a nepráší.

Pyrolýzní plyn ze spalovací pece odchází do dopalovací komory se dvěma pomocnými hořáky. Teplota v dopalovací komoře se pohybuje v rozsahu 850 - 1200°C. Na výstupu spalin z dopalovací komory je umístěna kyslíková sonda, která umožňuje kontrolu obsahu kyslíku ve spalinách a automatické ovládání přívodu sekundárního vzduchu. Dále spaliny vstupují do parního kotle. Po výstupu z kotle se do proudu spalin dávkuje hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) v práškové formě. Tím dochází k chemické reakci s kyselými složkami spalin. Dokonalé promísení NaHCO3 se spalinami zaručuje aparát kontraktor. Z kontraktoru vstupují spaliny do 4D filtru s keramickými filtračními elementy. Tato technologie integruje 4 procesy čištění spalin v jednom. První fáze je filtrace TZL. Druhou fází je neutralizace kyselých složek ve spalinách jako jsou SO2, HCl a HF. Třetí a zároveň nejpodstatnější fází je katalytická destrukce dioxinů a furanů (PCDD/F). Čtvrtá fáze využívá selektivní katalytickou redukci NOx. Spaliny vycházející z 4D filtrů prochází chladičem spalin a vstupují do protiproudé absorpční kolony, která je řešena jako dvoustupňový systém čištění spalin. V prvním pracím okruhu dochází díky řízenému pH 2-5 k intenzivnímu odstraňování těžkých kovů. Jako promývací roztok je použita čistá voda. Ve druhém pracím okruhu pH 7-10 je dávkován 25% NaOH. Díky nízké teplotě spalin tu dochází také k velmi dobrému odstraňování rtuti, která kondenzuje do fáze kapalné. Dále spaliny odcházejí přes odlučovač kapek do komína.

Více na:http://www.isporten.cz/spalovna-nebezpecneho-odpadu/

ZDROJ:http://www.isporten.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist