Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Podstatné změny v Programu na podporu systému pro nakládání s autovraky od 1. 1. 2013

28.12.2012  |  103× přečteno      vytisknout článek

vrakNásledující změny jsou popsány z hlediska pohledu zpracovatelů autovraků a vztaženy k programu platnému do konce roku 2012.

1) Podepsaná smlouva o spolupráci s výrobci nebo akreditovanými zástupci - jmenný seznam akreditovaných zástupců je uveden na těchto webových stránkách.

2) Žadatel je povinen  prokázat, že nakládá s autovraky tak, že je opětovně a materiálově využito minimálně 80% průměrné hmotnosti vybraných autovraků za období, v němž se hlásí do programu - skutečnost je nutné doložit podepsanými smlouvami s odběrateli a fakturami (s uvedenými hmotnostmi) za odebraný materiál. Vyvezení na skládku není považováno v žádném případě za využití. Odebrání spalovnou, cementárnou nebo jiným obdobným zařízením je považováno za energetické využití.

3) Před odevzdáním na šrédr je nutné prokazatelně doložit odstranění skel, pneumatik a velkých plastů.

4) Splnit povinnost podle zákona č. 167/2008 Sb., o předcházení ekologické újmě a její  nápravě a nařízení vlády č. 295/2011 Sb., o způsobu hodnocení rizik ekologické újmy a bližších podmínkách finančního zajištění vyplněním přílohy č. 1 dříve uvedeného nařízení vlády. Tuto přílohu musíte vyplnit v každém případě, ať se do programu přihlásíte či ne. Musíte si ji uložit do dokumentace. Vyplnění byste měli zvládnout sami nebo s pomocí například nejbližšího akreditovaného servisu.

5) Autovrak musí být prokazatelně zlikvidován do 1 roku od převzetí, pokud na něj byla požadována dotace.

6) Hmotnost vozidla, na které je požadována dotace za zlikvidování autovraku, musí dosahovat minimálně 60% hmotnosti vozidla dle technického průkazu daného vozidla.

7) Pořizování fotodokumentace vozidla při převzetí  -  dokumentace stavu vozidla při převzetí a při pochybnostech o splnění předchozího bodu - vyhořelá vozidla nejsou autovraky, na které bude počínaje 1. 1. 2013 poskytována dotace.

Investiční část programu bude SFŽP ČR vyhlašována prostřednictvím samostatných výzev, zveřejňovaných na webových stránkách Fondu.

Všechny další body Směrnice  byly vyžadovány v Programech na podporu systému pro nakládání s autovraky již od roku 2010.

Dodatek č. 11 ke Směrnici MŽP č. 6/2010


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.EKO-KOM a.s.Inisoft s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist