Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se chystá v PSP

07.09.2005  |  zdroj: Poslanecká sněmovna  |  126× přečteno      vytisknout článek

Návrhy novel mnoha zákonů...

 827/0  Zpr. o živ. prostředí ČR 2003 Zpráva a jiné Vzato na vědomí
 862/0  Novela z. o ochraně ovzduší - EU Vládní návrh zákona Prezident
 866/0  Vl.n.z. o ochraně před diskriminací - EU Vládní návrh zákona 2. čtení - obecná rozprava
 871/0  Novela zákona o odpadech - EU Vládní návrh zákona Vzat zpět v 1. čtení
 886/0  Novela z. o chemických látkách - EU Vládní návrh zákona Podepsáno prezidentem
 951/0  Novela z. o ekologickém zemědělství - EU Vládní návrh zákona 2. čtení - obecná rozprava
 1000/0  Novela z. o zřízení ministerstev Vládní návrh zákona 2. čtení - obecná rozprava
 1031/0  Novela zákona o odpadech Poslanecký návrh zákona 1. čtení
 1032/0  Novela z. o vodách (vodní zákon) Návrh zákona zastupitelstva kraje 1. čtení
 1034/0  Novela z. o ochraně přírody a krajiny Poslanecký návrh zákona 1. čtení
 1067/0  Novela z. o obalech - EU Vládní návrh zákona 1. čtení


Související články


Poslední diskuse k článku - 1 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
Novela zákona o chemických látkách?
43. V § 23 odstavec 1 zní:
"(1) Osoba, která uvádí na trh nebezpečnou látku nebo nebezpečný přípravek klasifikované podle § 2 odst. 5 nebo přípravek podle odstavce 4, je povinna zajistit vypracování bezpečnostního listu v českém jazyce. Bezpečnostní list je souhrnem identifikačních údajů o výrobci nebo dovozci, to je jméno, popřípadě jména, příjmení, obchodní firma, místo podnikání a telefonní číslo, jde-li o fyzickou osobu oprávněnou k podnikání, nebo název nebo obchodní firma, právní forma, sídlo a telefonní číslo, jde-li o osobu právnickou, dále údajů o nebezpečné látce nebo přípravku a údajů potřebných pro ochranu zdraví a životního prostředí. Výrobce nebo dovozce se může dohodnout s distributorem, který od něj látku nebo přípravek přebírá, že se v bezpečnostním listu namísto údajů o výrobci nebo dovozci uvedou údaje o tomto distributorovi."
V § 23 se za odstavec 1 vkládá nový odstavec 2, který zní:
"(2) První distributor je povinen zajistit, aby byl pro tuto látku nebo přípravek v souladu s tímto zákonem vypracován bezpečnostní list. V bezpečnostním listu uvede první distributor údaje podle odstavce 1 věty druhé o své osobě a zároveň údaje o výrobci, dovozci nebo distributorovi se sídlem na území jiné členské země Evropských společenství, od kterého bezpečnostní list převzal. Distributor, který látku nebo přípravek nově balí podle § 19 odst. 7 nebo nově označuje podle § 20 odst. 11 je povinen do bezpečnostního listu uvést údaje podle odstavce 1 věty druhé o své osobě.".

To je sice pěkné počtení, ale kdo to bude dělat, když Zákon č. 356/2003 Sb. zrušil autorizované osoby? Nejspíš každý, komu se bude chtít. Když k tomu přidáme ještě rozdílné klasifikace nebezpečnosti převážně u produktů z ropy v zemích EU a v ČR, bude to správný chaos. Spíše než o bezpečné nakládání s chemickými látkami a chemickými přípravky se tu nejspíš jedná o živnou půdu pro sankce kontrolních orgánů. Kdybyste tak Vy koumáci, co jste stvořili ten paskvil "o chemických látkách a chemických přípravcích" raději přiznali chybu a opsali evropskou legislativu, než abyste vymýšleli další donebevolající nesmysly.
vloženo: 07.09.2005 07:37     vložil:  Ivo Barteček Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist