Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Podávání opravných prostředků proti rozhodnutí ČIŽP

19.01.2007  |  135× přečteno      vytisknout článek

ČIŽP vydává ve správním řízení rozhodnutí sankční povahy a rozhodnutí nápravného charakteru

Odvolání proti správním rozhodnutím ČIŽP

ČIŽP jako orgán státní správy vydává ve správním řízení rozhodnutí sankční povahy (pokuty, omezení nebo zastavení škodlivé činnosti, odebrání nedovoleně držených jedinců apod.) a rozhodnutí nápravného charakteru (opatření k nápravě zjištěných nedostatků).U případů zahájených před 31.12.2002 rozhoduje o souhlasech s novými technologiemi a s umístěním zdrojů znečišťování ovzduší. U případů zahájených po 31.12.2002 je dotčeným orgánem státní správy.
Provádí kontrolu činnosti autorizovaných osob (měření emisí a imisí) a podílí se na procesu autorizace (mezilaboratorní porovnání zkoušek).
Součástí vydaného správního rozhodnutí je vždy poučení o možnosti a způsobu podání odvolání jako řádného opravného prostředku.
Proti nepravomocnému správnímu rozhodnutí ČIŽP může účastník řízení podat odvolání do 15 dnů od doručení k Ministerstvu životního prostředí podáním učiněným u správního orgánu, který napadené rozhodnutí vydal (§ 54 správního řádu, § 81 přestupkového zákona), tj. většinou u příslušného oblastního inspektorátu ČIŽP. Odvolání musí mít obecné náležitosti podání vyžadované správním řádem (zákon č. 71/1967 Sb.), tj. musí z něj být patrné, kdo ho činí, které věci se týká a co se navrhuje. Odvolání lze podat z jakéhokoli důvodu, např. pro vadný průběh řízení, nesprávné zjištění skutkového stavu věci, nezákonnost vydaného rozhodnutí či jeho věcnou nesprávnost (nehospodárnost, neúčelnost).

Přezkoumání vyřízení stížnosti

ČIŽP stejně jako ostatní orgány veřejné správy řeší stížnosti v řízení podle vyhlášky č. 150/1958 Ú.l., o vyřizování stížností, oznámení a podnětů pracujících (viz rubrika Stížnosti). Je-li stěžovatel nespokojen s vyřízením své stížnosti, může stejným způsobem podat opakovanou stížnost. ČIŽP má vybudován systém vnitřní kontroly, který slouží mj. k přezkoumání podání stěžovatele, nespokojeného s vyřízením stížnosti.

Zdroj: ČIŽP


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist