Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Příspěvek na certifikaci ISO a EMAS

02.04.2007  |  148× přečteno      vytisknout článek

Žádosti o podporu podle podmínek platných od 1.1.2007 se přijímají od 1.3.2007. Žádosti jsou přijímány průběžně.

Příjemce podpory:
Příjemce podpory musí splňovat podmínky malého a středního podnikatele Definice MSP. 

Charakteristika produktu:
Program umožní malým a středním podnikatelům získat příspěvek na získání certifikátu ve výši 50% způsobilých výdajů odborné poradenské služby v souvislosti s certifikací nebo zaváděním programu EMAS.

V případě certifikace integrovaného systému podle normy ČSN EN ISO 14001:2005 (EN ISO 14001:2004) společně s ČSN EN ISO 9001:2001 (EN ISO 9001:2000) je maximální výše tohoto příspěvku 300 tis. Kč, v ostatních případech 200 tis. Kč.

Příspěvek na získání certifikátu se vyplácí až po získání certifikátu nebo ověření environmentálního prohlášení subjektu zapojeného do programu EMAS a předložení dokladů o  způsobilých výdajích,  kterými jsou náklady na poskytnutí poradenských služeb externími konzultanty, které nemají povahu trvalých nebo opakujících se činností nebo které se nevztahují k obvyklým provozním výdajům podniku a byly poskytnuty v souvislosti s přípravou na získání certifkátu.

DPH je způsobilým výdajem, pokud příjemce podpory není plátcem DPH nebo je plátcem DPH, ale nemůže uplatnit nárok na odpočet daně na vstupu.

Výhody:
Až 50% snížení nákladů na získání certifikace ČSN EN ISO (EN ISO) nebo zavedení programu EMAS.

Podmínky pro poskytnutí:
Pro podnikatele s méně než 250 zaměstnanci (malí a střední podnikatelé) musí být zavedeny:

a) certifikace systému environmentálního managementu v podniku podle normy ČSN EN ISO 14001:2005 (EN ISO 14001:2004) nebo společně zaveden a certifikován systém řízení jakosti podle normy ČSN EN ISO 9001:2001 (EN ISO 9001:2000) a podle normy ČSN EN ISO 14001:2005 (EN ISO 14001:2004), a to akreditovanými certifikačními orgány,

nebo

b) systém environmenátlního managementu v souladu s požadavky Programu EMAS.

Pro podnikatele s méně než 50 zaměstnanci (malí podnikatelé) musí být splněny podmínky podle bodu a) - viz výše nebo zaveden a certifikován akreditovanými certifikačními orgány systém řízení jakosti podle normy ČSN EN ISO 9001:2001 (EN ISO 9001:2000).

Projekt se musí převážně týkat ekonomické činnosti uvedené v seznamu odvětvové klasifikace ekonomických činností (OKEČ), který najdete zde OKEČ. Projekt zpracovatelského průmyslu podle OKEČ 15,17 a 24 se nesmí týkat výroby, zpracování a uvádění na trh produktů, uvedeno zde Příloha č. 2.
Pokud žadatel nebo jeho majoritní vlastník vyrábí nepodporované produkty z přílohy č. 2 a předloží projekt na podporu velkoobchodu nebo maloobchodu (s OKEČ 51.3, 52.1, 52.2, 52.48), pak nelze podporu poskytnout.


Podpora je poskytována podle Nařízení Komise č. 70/2001.

Cena služby:
Dle Ceníku, který naleznete zde.

Přístup k žádosti:
Formulář Žádosti o příspěvek na certifikaci ISO a EMAS v Programu CERTIFIKACE obsahující též informace o způsobu jeho předkládání naleznete zde Žádost o příspěvek na certifikaci ISO a EMAS v Programu CERTIFIKACE.

Další informace:
Podrobné informace naleznete ve znění Programu podpory certifikace a účasti ve výběrových řízeních CERTIFIKACE.

Informace poskytnou pracovníci poboček ČMZRB, a.s., Kontakty nebo na info@cmzrb.cz.
 
Zdroj: Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist