Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Poslanci schválili novelu zákona o odpadech

11.12.2007  |  126× přečteno      vytisknout článek

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila ve třetím čtení dne 7.12. na své 23. schůzi vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

V souladu se členstvím v EU vyvstává nutnost adaptace evropských požadavků zakotvených přímo použitelnými předpisy - nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1013/2006, o přepravě odpadů a nařízením Evropského parlamentu a rady (ES) č. 850/2004, o perzistentních organických znečišťujících látkách a o změně směrnice 79/117/EHS. Současně je nezbytné zakotvit nástroje, které umožní dosáhnout cílů stanovených směrnicí Rady 96/59/ES o odstraňování polychlorovaných bifenylů a polychlorovaných terfenylů (PCB/PCT).

Navrhovaná novela obsahuje změny reagující na úpravy komunitárního práva, a to přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1013/2006 o přepravě odpadů, které s účinností od 12. 7. 2007 nahradí dosavadní nařízení Rady (EHS) č. 259/93 o dozoru nad přepravou odpadů v rámci Evropských společenství, do něj a z něj a o jejich kontrole. V této souvislosti jsou rovněž upravovány povinnosti související s vnitrostátní přepravou odpadů, které s danou problematikou úzce souvisejí. Tato úprava je nezbytná k zajištění kontroly jakéhokoliv druhu přepravy a snížit tak riziko nelegální přepravy odpadů.

Druhou oblastí komunitárního práva, na kterou se návrh váže, je nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 850/2004 o persistentních organických znečišťujících látkách a o změně Směrnice 79/117/EHS, stanovující mimo jiné rovněž podmínky pro nakládání s odpady s obsahem vyjmenovaných persistentních organických znečišťujících látek. Návrh v obou případech obsahuje ustanovení nezbytná k adaptaci uvedených nařízení.

Návrh dále obsahuje úpravu některých dalších ustanovení zákona o odpadech, která reaguje na legislativně-technické nedostatky zákona.

Navrhovaná účinnost je dnem vyhlášení. Návrhem se nyní zabývá Senát.

Kompletní legislativu životního prostředí v aktuálním znění předpisů Vám přináší software EnviParagarf - registr legislativy životního prostředí.
http://www.enviweb.cz/enviparagraf


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist