Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Filtrovací konvice na pitnou vodu Brita

28.05.2008  |  949× přečteno      vytisknout článek

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně kupujete balenou vodu?

Není to zbytečné, když si každý z nás může doma z kohoutku natočit pitné vody kolik chce?

Určitě namítnete, že voda z kohoutku se prostě pít nedá. Jedná se sice o nejpřísněji kontrolovanou potravinu a ze zdravotního hlediska je tedy nezávadná, ale nechutná dobře. Hlavním důvodem je vysoký obsah chloru, který způsobuje charakteristický zápach a výrazně zhoršuje chuť. Nabízí se otázka, zda se můžeme chloru zbavit. Díky výrobkům německé společnosti BRITA to jde opravdu velice snadno.

BRITA ale dokáže mnohem víc. Zde je 5 hlavních důvodů proč se vyplatí používat filtrační konvice BRITA:

 • redukce obsahu chloru
 • redukce tvrdosti -> výborná voda na čaj a kávu
 • žádné těžké lahve z obchodů
 • vždy čerstvá voda
 • výrazná finanční úspora za vodu
 
Vynikající chuť Čaj připravený z nefiltrované a z filtrované vody - BRITA dokáže z vody z kohoutku připravit vynikající vodu na čaj a kávu. Při průchodu vody filtrační patronou dochází mimo jiné ke snížení obsahu chloru a dočasné tvrdosti. Takto upravená voda je přímo ideální pro přípravu pokrmů a nápojů, při jejichž konzumaci si chceme vychutnat bohaté aroma. Čaj a káva tedy s vodou BRITA chutnají opravdu lépe. Zbavíte se nevzhledného filmu, který se tvoří na povrchu čaje.
Konec tahání PET lahví  - Nosit těžké lahve s vodou z obchodů jen stěží patří mezi něčí oblíbené činnosti. Řešení je nadosah. S filtrovací konvicí BRITA máte k dispozici neomezené množství křišťálově čisté vody přímo u Vás doma. Stačí jen otočit kohoutkem, nechat vodu protéct filtrační patronou BRITA a v pár okamžicích získáte výbornou vodu zbavenou chloru a nečistot z vodovodního řadu. Kvalita vody je přísně sledována vodárnami. Naproti tomu u balených vod nikdy nevíte, zda nevhodné skladovací podmínky negativně neovlivnily její kvalitu.
Tvrdá voda? Trápí Vás tvrdá voda? BRITA má řešení. - BRITA dokáže ochránit Vaše spotřebiče před usazováním vodního kamene. Pokud bydlíte v lokalitě s velmi tvrdou vodou je pro Vás BRITA ideálním řešením. Po přefiltrování můžete vodu bez obav použít do rychlovarné konvice, kávovarů apod. Již se Vám nebudou tvořit nánosy vodního kamene a Vy tak prodloužíte životnost svých spotřebičů.
Ušetříte  - S výrobky BRITA ušetříte pěkných pár tisíc ročně. Naši zákazníci za balenou vodu uspořili dohromady více než 900.000 Kč (a to pouze za rok 2005). Připravili jsme pro Vás kalkulačku, abyste si i Vy mohli snadno spočítat roční úsporu za vodu. Neváhejte a zkuste to. Zabere Vám to jen pár okamžiků.
Ekologie BRITA Vás zbaví starosti o likvidaci PET lahví - Každý z nás za rok vyhodí v průměru 150-200kg odpadů, z toho je cca 13% plastů. BRITA Vám umožní snížit zátěž životního prostředí. Jedna filtrační patrona totiž nahradí cca 100 PET lahví. Patrony jsou recyklovatelné.

BRITA Maxtra - princip funkce

Obsluha filtrovací konvice BRITA je jednoduchá. Ke každé konvici je přiložen návod na použití v češtině. K dispozici je i názorná ukázka.
Princip funkce filtrační konvice Do nálevky konvice natočíte vodu z kohoutku (filtrujte zásadně studenou pitnou vodu). Konvice typu Maxtra můžete plnit přímo skrz víčko (není tedy nutné jej sundávat). Víčko je totiž opatřeno záklopkou, která se otevře buď automaticky (konvice Elemaris) nebo ručně (konvice Marella). Automatické otevření probíhá tak, že dopadající voda stlačí záklopku a tím vznikne ve víčku otvor. Ruční otevírání je obdobné jako u některých rychlovarných konvic, kdy jednou rukou držíte konvici a palcem stejné ruky záklopku lehce otevřete. Jakmile se voda dostane skrz víčko do nálevky, začne protékat filtrovací patronou, kde se zbaví látek, které negativně ovlivňují její chuť a vzhled. Voda proteče během pár okamžiků do spodní nádoby, kde je připravena ke konzumaci. Oproti staršímu systému BRITA Classic má nová filtrační patrona Maxtra tyto výhody: Patrona Maxtra

 • vylepšená schopnost snížit tvrdost vody (o 20%),
 • konzistentní průtok vody filtrační patronou,
 • ideální doba kontaktu vody s filtrační náplní.

 

Co se děje při průtoku vody filtrační patronou?

Pokud jsou Vám bližší obrázky než slova, podívejte se na ukázku. Filtrace probíhá v následujících čtyřech fázích. Nejprve voda protéká přes vstupní sítko (1). Tím se odstraní hrubší nečistoty, které se mohou do vody uvolnit z vodovodního rozvodu. Potom přichází ke slovu filtrační náplň složená z aktivního uhlí a pryskyřice (2 a 3). V této fázi se z vody odstraní chlor a sloučeniny, které způsobují tvrdost vody. Na spodní straně filtrační patrony je další jemné sítko, které zabraňuje úniku částic filtrační náplně do nádoby s přefiltrovanou vodou (4).

Výměna filtračních patron

Vložení patrony Oválný tvar patrony zapadá přesně do otvoru v nálevce. Při vkládání patrony na ní lehce zatlačíte, až uslyšíte klapnutí. Když patronu měníte, stačí zatáhnout za očko, Vyjmutí patrony které je umístěno na vrchu patrony. Samotná výměna filtrační patrony potom zabere jen pár okamžiků. Výrobce doporučuje novou patronu před prvním použitím ponořit do vody a vypudit tak z patrony veškerý vzduch. První dvě nálevky s vodou je pak vhodné vylít. Toto opatření se doporučuje dodržovat kvůli tomu, že na začátku používání se z nové filtrační patrony mohou uvolnit malé kousky aktivního uhlí. Ty jsou sice zdravotně nezávadné, ale mohou při konzumaci působit nepříjemně.

Údržba

Při výměně filtrovací patrony (zhruba jednou za měsíc) je dobré celou konvici umýt (kromě víčka lze všechny části mýt v myčce na nádobí). Na rozdíl od výdejníků vody (stojany s barely) máte jistotu, že plochy, které přichází do styku s vodou, jsou perfektně čisté.

Kvalita na prvním místě

BRITA neustále testuje vstupní suroviny a hotové výrobky, aby tak zajistila splnění vysokých nároků na kvalitu svých výrobků. Navíc nechává své produkty testovat nezávislé laboratoře a vědce.

TÜV SÜD GmbH pravidelně prověřuje originální filtrační patronu a stejně tak i celý filtrační systém a certifikuje perfektní potravinářskou kvalitu.

Po celém světě je BRITA pravidelně monitorována nejlepšími laboratořemi a institucemi. Otázku bezpečnosti svých výrobků BRITA konzultuje například s univerzitami:

 • the University of Jerusalem, Izrael,
 • the University of Frankfurt, Německo,
 • the University of Pittsburgh, USA.

 

Testování kvality s institutem TÜV

TUV-logo TÜV institut je partnerem společnosti BRITA ohledně testování a certifikace potravinářské kvality. Co přesně TÜV dělá? Jde o německý renomovaný a nezávislý testovací institut s vysokou mezinárodní reputací. S více než 11.000 zaměstnanci je TÜV jedním z největších testovacích institutů v Německu. TÜV je synonymem pro vysoké standardy kvality a nezávislé testy. Zkušenosti a logistické vybavení které vlastní, zaručuje profesionální testování a certifikaci.

Mezinárodní aktivity: TÜV celosvětově certifikoval 140.000 výrobků, z toho 70% mimo Německo. TÜV spolupracuje s 22.000 společností, z toho 70% není Německých.

Odkazy:

 • TÜV - TÜV na stránkách BRITA
 • TÜV - stránky TÜV institutu
 • NSF - odkaz na testy, které provedla organizace NSF

 

Kompletní sortiment filtračních konvic Brita najdete za příznivé ceny na www.EkoZbozi.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 5 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
Re: Filtrovací konvice na pitnou vodu Brita
Zajímavé informace o filtraci vody naleznete zde: http://www.stolnivoda.cz/stranka/28-proc-si-bych-si-mel-poridit-filtr-na-vodu a http://www.crystalis.cz/jak-muze-pomoci-filtr-na-vodu
vloženo: 29.03.2017 19:41     vložil: Martin Nový Reagovat 
Re: Re: reklama...
Tak tohle už je skoro šíření poplašné zprávy: "Pak je totiž běžné,že chemickou reakcí vznikají dobroty,jako trihalometan,dichlorbenzen,toluen,chloroform,dichlormetan,tetrachlor,bromoform atd."
Tyhle dobroty se rozhodně běžně nevyskytují ve vodě z veřejných vodovodů (od vodáren)!!
Pokud všichni tak panicky mluvíte o tom, co všechno pijete ve vodě od vodáren, zamyslete se někdy nad tím, co se do vás dostane s jídlem. Pitná voda dodávaná vodárnami je jednou z nejvíce kontrolovaných potravin a ve většině lokalit v ČR je možné ji naprosto bez obav popíjet. A není potřeba žádných předražených filtrů.
Tomas
vloženo: 27.11.2008 22:10     vložil:  Reagovat 
Re: reklama...
Dá se říci,že s Vámi také souhlasím,ale chemik asi nejste,že?Pokud tušíte rozdíl mezi chlorem volným a vázaným,nikdy by Vaše prsty nenadatlovaly takový blábol o vyprchání.V té reklamě je také hezky lidem znázorněno,že je chlor redukován,čili eliminován jen částečně a vůbec nejlepší je,jak výrobce při svém doporučení věřícím kupcům,po kolika profiltrovaných litrech vody mají vyměnit vložku,neinformuje svého klienta,kterou vodu má na mysli.Prodávat se musí,zvláště pak,když se hodně proinvestovalo,tedy je třeba se široce pochlubit,jak kvalitní výsledky testů dopadly v Německu.Možná byste se divil,ale na české vodě u mých klientů často po podobných uhlíkových filtrech výstupní voda dosahuje již po třetině doby,kdy by se měl filtr vyměnit,horší výsledky,než na vstupu díky i tomu,že chlor dokáže zreagovat s kdejakou nečistotou,kterou vodárny nezvládají,či se něco uvolňuje z potrubí (a kde se to tam vlastně bere?)Pak je totiž běžné,že chemickou reakcí vznikají dobroty,jako trihalometan,dichlorbenzen,toluen,chloroform,dichlormetan,tetrachlor,bromoform atd.Uhlíkové filtry se pak často díky těmto cukrovinkám hltí mnohem rychleji,než výrobce předpokládá a může je v koncentrovaných hodnotách uvolňovat v krátkém časovém období do pitné strany.Pak kupec chápe,proč se občas objeví nevolnost,zvracení,bolesti hlavy či nějaká nepříjemná kožní reakce.Máte ale velkou pravdu v tom,že bakteriologické hledisko stojí přinejmenším za povšimnutí.Tento pouhým lidským okem neviditelný život všude kolem nás má často velmi rád čistou vodu a v pokojové teplotě,zvláště pak s narůstajícím časem,je naprosto jasné,že to tam asi pěkně kvete.Tedy pokud je ta voda po filtraci čistá?!Podobné problémy však nemají jen uhlíkové hračky,ale hlavně barelové systémy.Jsou prý na světě již místa,kde je distribuce takových zařízení s různými vyjímkami zakázána.Ta reklama je ale nutno přiznat dokonalá,že???
vloženo: 21.11.2008 01:34     vložil:  Richard Podroužek Reagovat 
Re: reklama...
Naprosto souhlasím, za aktivním uhlím a na ionexecj je ideální pěstírna, při splnění podmínek, t.j. trochu světla a trochu tepla.
vloženo: 19.11.2008 14:06     vložil:  laffitte Reagovat 
reklama...
Hezká reklama....toť vše....Ti co kupují balenou pitnou vodu, tak asi neví, že je to akorát stáčená voda a kdyby si ntočili vodu z kohoutku udělají lépe...kdo pije stále jen minerálky(přinejhorším stejnou značku) taky nedělá nejlépe....Ale filltrovat si vodu z kohoutku - kde není extrémě tvrdá voda je zbytečné - chlór vyprchá odstátím vody a navíc zde přibývá riziko kontaminace vody mikroorganizmy, které se mohou množit v nevysychajícím filtru při nevhodné manipulaci s konvicí(nevhodná manipulace naní zas tak neobvyklá)....to si myslím já...
vloženo: 28.05.2008 12:23     vložil:  karlos Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist