Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

TEST: Vodu balenou, nebo z kohoutku?

23.06.2009  |  173× přečteno      vytisknout článek

TEST: Vodu balenou, nebo z kohoutku?

Je balená voda kvalitnější než voda z kohoutku? Nebo obráceně: Je pitná voda z kohoutku kvalitnější než voda balená? TEST se rozhodl provést důkladné analýzy balených vod a pitné vody z vodovodu. Dotazník, který předchází samotnému testování, má zjistit, jaké vodě dává přednost široká veřejnost.

Nedostatek informací, dezinformace a hlavně přesně zacílené reklamy udělaly z vody v plastové lahvi fenomén. Jak uvádí jeden ze starších průzkumů, 34 procent lidí pitnou vodu z kohoutku vůbec nepije nebo ji pije méně než jednou týdně. A právě z nedůvěry v kvalitu pitné vody, která teče z kohoutků, těží výrobci balených vod.

Časopis TEST bude provádět nezávislé a objektivní analýzy pramenitých, kojeneckých a pitných balených vod. Aby zároveň získal co nejvěrnější současný obraz chování a postojů spotřebitelské veřejnosti k baleným vodám, připravil na svých webových stránkách www.dtest.cz dotazník.

Prostřednictvím dotazníku umožní zapojení veřejnosti do přípravy testu. Na základě odpovědí budou vybrány nejprodávanější značky balených vod a bude zvolena metodika testu odpovídající chování českých spotřebitelů. Vyplnění dotazníku zabere několik málo minut.

S výsledky testu kvality a zdravotní nezávadnosti balených vod a pitné vody z kohoutku bude veřejnost seznámena ! koncem letošního roku na stránkách časopisu TEST a na www.dtest.cz.

Dotazník k zodpovězení je k dispozici na http://www.dtest.cz/dotaznik-voda.

Časopis TEST, Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Kontakty:
JUDr. Ida Rozová, dtest@dtest.cz, tel.: 241 404 922
Václav Beneš, benes@dtest.cz, tel.: 241 404 922, mobil: 604 660 290

Projekt byl finančně podpořen v grantovém řízení Ministerstva životního prostředí ČR. Materiál nemusí vyjadřovat stanovisko MŽP.

Zajištění nezávislosti a objektivity testů: výrobky se nakupují v obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty. Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu TEST. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávis! lých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými ! a zdravo tně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2007 publikovalo sdružení na stránkách časopisu TEST informace o 7302 výrobcích, varovalo před 471 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 467 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je členem mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT).
 
Kontaktní osoba: JUDr. Ida Rozová
Telefon: 241 404 922
E-mail: dtest@dtest.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist