Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Výzva politickým stranám: Navrhněte, jak řešit problémy vodárenství!

07.05.2010  |  47× přečteno      vytisknout článek

Výzva politickým stranám: Navrhněte, jak řešit problémy vodárenství!

Investice 100 miliard Kč a veřejný sektor nemá peníze. Navrhněte řešení problémů vodárenského odvětví.

"Zaplatí občané ČR 100 miliard Kč do obnovy vodárenské infrastruktury a k tomu každoročně stovky miliónů korun v ziscích soukromým firmám, anebo zaplatí pouze 40 miliard Kč a 60 miliard Kč přijde z fondů EU a každoroční zisky z provozování budou použity pro obnovu vodárenské infrastruktury a neodtečou do soukromých firem mimo odvětví?"


Výzva politickým stranám!

 

Vážení zástupci politických stran,

v říjnu 2009 jsme se obrátili na Vaši politickou stranu s informací o vodárenském portálu www.vodarenstvi.com, který se 3. rokem věnuje vodárenskému odvětví v České republice. Informovali jsme Vás o problematice tohoto odvětví, o finančních závazcích ČR vůči EU, i o zdokumentování kauz, při nichž byly privatizovány zisky. Současně jsme vysvětlili, proč se vodárenství týká každého občana, zastupitelů, poslanců, senátorů a také rozpočtu ČR, všech ministerstev, krajů a obcí.

Spolu s informací o existenci portálu, jsme Vás požádali, aby Vaše politická strana veřejně vyjádřila svůj názor na problémy v odvětvích a navrhla jejich řešení. Žádali jsme, abyste se vyjádřili k těmto problémům:

1)REGULACE CENY VODY A REGULACE ZISKŮ VODÁREN

2)PODMÍNKY A ZPŮSOBY PRIVATIZACE VODÁREN

3)FINANCOVÁNÍ INVESTIC VODÁRENSTVÍ

4)NEVÝHODNÉ PROVOZNÍ SMLUVY A MODEL PRO VEŘEJNÝ SEKTOR VÝHODNÉ SPOLUPRÁCE

5)PODMÍNKY ZAČLEŇOVÁNÍ NOVÉHO INFRASTURKTURNÍHO MAJETKU OBCÍ DO SOUKROMÝCH VODÁREN, RESP. PRONÁJEM TOHOTO MAJETKU ZA SYMBOLICKÉ CENY

6)PARTICIPACE VEŘEJNÉHO SEKTORU NA ZISCÍCH Z PRODEJE VODY A PARTICIPACE SOUKROMÉHO SEKTORU NA INVESTICÍCH DO ODVĚTVÍ

Informovali jsme Vás, že na portálu www.vodarenstvi.com jsou zdokumentovány procesy privatizací vodáren a jsou zde doloženy jejich negativní důsledky. Jedná se o:

- Pražské vodovody a kanalizace, a.s.

- Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s.

- Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s.

- Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s.

- Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.

Svůj názor vyjádřila pouze KSČM, a to v obecné rovině. Volby se blíží, všichni tvrdíte, že chcete a umíte zemi vést, a právě Vaše strana je pro voliče ta pravá. Volební hesla, plakáty, inzeráty, výměny politiků ve vedení a programy jsou proklamace a hesla, která, jak dvacetiletá historie demokracie v ČR ukazuje, vezmou ihned po volbách za své.

V odvětví vodárenství nastal "řecký paradox". Veřejný sektor, který nemá peníze, financuje investice soukromým firmám.

Většina čelních politiků (krajští zastupitelé, poslanci a senátoři) všech politických stran ví, že do odvětví má být investováno prostřednictvím veřejných rozpočtů a peněz spotřebitelů 100 miliard Kč, a to do dvou let. Z výsledovek vodáren plyne, že díky "privatizacím" mnoho peněz z odvětví každoročně odčerpávají soukromé společnosti, které současně svou pozicí blokují možnost získání dotací z fondů EU a samy přitom nic neinvestují.

Vyjádřete se proto, jak chce řešit Vaše politická strana problémy vodárenského odvětví a s nimi související problémy zadluženosti měst, obcí, státu a občanů řešit. Rádi bychom, aby veřejnost před volbami znala jasná stanoviska a návrhy, jak bude Vaše politická strana problémy odvětví vodárenství řešit.

Voliči díky tomu budou mít možnost si následně ověřit, jak problematiku skutečně řešíte, a že to, co tvrdíte, následně realizujete.

Získáte důvěru a lepší reklama než důvěra neexistuje.

Samozřejmě i to, že se nevyjádříte, hodně voličům napoví.

Vyzýváme tímto politické strany ČR usilující o hlasy voličů, "zveřejněte Vaše konkrétní návrhy řešení problémů tohoto odvětví" mimo jiné na diskusním vodárenském fóru http://diskuze.vodarenstvi.com.

S přáním úspěchu nejen ve volbách

Břetislav Svoboda a spolupracovníci


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
RENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist