Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Změna na postu ředitele Státního fondu životního prostředí ČR

05.08.2010  |  zdroj: MŽP  |  71× přečteno      vytisknout článek

Změna na postu ředitele Státního fondu životního prostředí ČR

Ministr Pavel Drobil se včera sešel s ředitelem Státního fondu životního prostředí Petrem Štěpánkem. Po diskuzi o práci a dalším směřování Státního fondu životního prostředí ČR se dohodli na ukončení vzájemné spolupráce ke dni 5. srpna 2010. Ministr Drobil poděkoval panu Petru Štěpánkovi za dosavadní práci.

Ke dni 5. 8. jmenoval ministr do funkce ředitele Státního fondu životního prostředí ČR pana Libora Michálka, který by měl nastartovat novou etapu této instituce a začít práci na dalším rozvoji směrem k "zelené bance". Po ukončení dotačních programů EU by tak SFŽP nadále podporoval projekty pro zlepšování životního prostředí a tím i života a zdraví obyvatel ČR.


CV Libora Michálka :

Narodil se v roce 1968 v Náchodě. Po ukončení gymnázia v Přerově absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a poté manažerský program na Masarykové univerzitě v Brně.

Pracoval jako makléř na Fondu národního majetku, v dohledu nad kapitálovým trhem na Ministerstvu financí, v Komisi pro cenné papíry jako ředitel odboru kolektivního investování, na stejné pozici byl i v ČNB, ve Světové bance pracoval jako konzultant pro licenční standardy. Na MŽP přichází z postu experta dohledu nad finančním trhem v ČNB.

Libor Michálek se zabýval také publikační a osvětovou činností v oblasti nemovitostních fondů a kolektivního investování. Absolvoval zahraniční studijní pobyty a pracovní stáže v Londýně a Lucemburku. Získal certifikát Optimalizace práce manažera na Úřadu vlády ČR a certifikát Management a technika vedení lidí u firmy Hewlett Packard.

Dosavadní ředitel:

Petr Štěpánek (1972) - absolvoval studium na Technické univerzitě ve Zvolenu a Fakultě architektury STU v Bratislavě. Na SFŽP přišel 30. března 2007 z dozorčí rady společnosti Raven Consulting. Má dlouholeté zkušenosti z řízení a marketingu dotačních projektů. Do června 2006 řídil Economii Online, kde mj. realizoval projekt eDotace.cz a evropský portál Euroskop.cz pro úřad vlády. V roce 2006 byl za Stranu zelených zvolen do zastupitelstva městské části Praha 2.

Obecně o fondu:

  • Státní fond životního prostředí České republiky byl zřízen zákonem 388/1991 Sb. Správcem fondu je ministerstvo životního prostředí, v jeho čele stojí ředitel, kterého jmenuje a odvolává ministr životního prostředí. O poskytování prostředků z fondu rozhoduje ministr, který také jmenuje Radu SFŽP jako svůj poradní orgán.
  • Příjmy fondu jsou tvořeny především z plateb za znečišťování nebo poškozování životního prostředí, z poplatků za odběr podzemních vod, úhrad za vydobyté nerosty, státních dotací či podílů z výnosů daní.
  • Mimoto získává fond od roku 2009 také příjmy z programu Zelená úsporám (GIS), které by měly sloužit na realizaci úsporných opatření v rodinných a bytových domech. Celkem může stát z programu Zelená úsporám přerozdělit víc než 17 miliard korun, které získal prodejem volných kreditů na vypouštění oxidu uhličitého.
  • Za loňský rok byly příjmy fondu 15,9 miliardy korun, celkové výdaje 1,8 miliardy korun.
  • Prostředky fondu lze použít např. na podporu investičních a neinvestičních akcí souvisejících s ochranou a zlepšováním životního prostředí či na podporu výzkumu, výroby a zavádění vhodných technologií v oblasti životního prostředí.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
RENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist