Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Jak se daří českým lesům aneb Stromy s visačkami.

14.01.2011  |  59× přečteno      vytisknout článek

Zajímáte se o udržitelné lesní hospodářství, ochranu lesních biotopů a přírody vůbec či o certifikaci FSC? Občanské sdružení ENVIC pořádá přednášku o šetrném lesním hospodaření, spojenou s vernisáží výstavy "Ochrana přírody" a obě tyto akce slibují vrchovatou porci zajímavých informací.

Stav lesů je v České republice často diskutované téma. Občanské sdružení ENVIC do této diskuse přispěje přednáškou s besedou Šetrné lesní hospodaření aneb Stromy s visačkami. S fakty o šetrném lesním hospodaření v ČR posluchače seznámí Ing. Tomáš Duda, ředitel FSC Česká republika. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 20. ledna od 19 hodin v Divadélku JoNáš v Měšťanské besedě v Plzni.

Unikátní výstava o přírodě


Zároveň se uskuteční vernisáž výstavy "Ochrana přírody", která se bude konat ve čtvrtek 20. ledna od 18 hodin ve Společenském sálu Měšťanské besedy. Výstava bude k vidění ve foyer Měšťanské besedy od 20. ledna do 2. února 2011.

"Na 21 velkoplošných výstavních panelech bude představeno téma ochrany přírody z mnoha úhlů pohledu. Návštěvníci na nich najdou informace o způsobech ochrany přírody, chráněných územích, zvláště chráněných živočiších a rostlinách, památných stromech, apod. Každý panel je navíc doplněn krásnými fotografiemi," vysvětluje Ilona Gonová, koordinátorka akce z o.s. ENVIC.

Poznejte FSC


"Nevládní nezisková organizace Forest Stewardship Council (FSC) podporuje ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Tím se snaží napomoci ochraně ohrožených a zdevastovaných světových lesů. Také vytvořilo prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků, které dřevo z certifikovaných lesů zpracovávají ve výrobky," představuje základní ideu FSC Gonová. V červnu 2009 bylo celkem certifikováno přes 114 milionů hektarů lesa v 82 zemích světa. Certifikát FSC v České republice vlastnilo v září 2010 celkem 87 dřevozpracujících a obchodních firem.


Tato organizace působí i v České republice a jejím cílem je prosazovat přírodě blízké lesní hospodaření prostřednictvím certifikace lesů a podniků ve zpracovatelském řetězci dřeva. O principech tohoto systému certifikace se bude hovořit právě na výše uvedené přednášce.

Mezinárodní rok lesů


Síť Environmentálních informačních a poradenských center v Plzeňském kraji se připojila k výzvě Valného shromáždění OSN, které vyhlásilo rok 2011 jako Mezinárodní rok lesů. V letošním roce bude pořádat různé akce zaměřené právě na problematiku lesů. Přednáška Šetrné lesní hospodaření, aneb stromy s visačkami je první ze série akcí.

"Cílem mezinárodního roku lesů je zvýšit povědomí veřejnosti o tom, že lesy a jejich trvale udržitelné obhospodařování hrají klíčovou roli při budování zelenější a trvale udržitelné budoucnosti," objasňuje Gonová. Valné shromáždění OSN také vyzvalo vlády, složky OSN, nevládní organizace, soukromý sektor a další zainteresované, aby společně zvýšili povědomí o tom, jak důležité je hospodaření trvale udržitelným způsobem ve všech typech lesů tak, aby tyto lesy byly přínosem pro současné i budoucí generace. Snad bude tato výzva rezonovat i v České republice a stav našich lesů se i díky ní zlepší.

Tato akce se koná v rámci projektu ENVIC - Síť environmentálních informačních, vzdělávacích a poradenských center Plzeňského kraje, který byl podpořen Státním fondem životního prostředí, Ministerstvem životního prostředí a Plzeňským krajem.

Další informace o FSC: www.czechfsc.cz
Informace o Mezinárodním roku lesů: http://www.un.org/en/events/iyof2011/

Kontaktní osoba: Tomáš Popp
Telefon: 739 654 834
E-mail: tomas.popp@envic.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau VeritasRENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist