Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nově zprovozněná ochrana Křešic je důležitou součástí protipovodňových opatření na Labi

18.05.2011  |  154× přečteno      vytisknout článek

Nově zprovozněná ochrana Křešic je důležitou součástí protipovodňových opatření na Labi

Tisková zpráva - Dnes v Křešicích na Litoměřicku ministr zemědělství Ivan Fuksa a generální ředitel Povodí Labe Tomáš Vaněk slavnostně otevřeli protipovodňová opatření, která jsou součástí celkové ochrany dolního Labe v Ústeckém kraji. Jedná se o oblast, kterou považuje MZe i Povodí Labe za prioritní a strategickou. Ochrana Křešic spočívá především ve vybudování ochranných hrází. Celkové náklady na protipovodňová opatření jsou takřka 195 milionů korun. Do ochrany celého dolního toku Labe se pak v průběhu let 2006-2013 investuje cca 2,27 miliardy korun.

Slavnostní otevření protipovodňového opatření (zleva ministr Ivan Fuksa, Martin Doksanský ředitel Stavby mostů Praha a gen. ředitel Povodí Labe Tomáš Vaněk"Ministerstvo zemědělství i Povodí Labe se dlouhodobě snaží naplňovat vládní prioritu, kterou je protipovodňová ochrana. Do protipovodňové ochrany Ústecka v letech 2006-2013 poplyne přibližně 2,27 miliardy korun. Dnes otevřená stavba stála téměř 195 milionů a já doufám, že tato opatření výrazně přispějí nejen ke zlepšení života zde v Křešicích, ale také k celkovému zdokonalení ochrany na dolním Labi," shrnul ministr zemědělství Ivan Fuksa.

Stavba protipovodňové ochrany (PPO) v Křešicích začala na jaře 2009. Katalyzátorem pro její zhotovení byla katastrofální povodeň v roce 2002 a další v roce 2006. Primárním účelem PPO je ochrana Křešic před škodami způsobenými povodněmi. Pomocí ochranných zdí, které jsou tvořeny podzemní a nadzemní částí, se tak zamezí zalitím obce vodou. Spodní stavba je navržena jako trvalá konstrukce s těsnící a statickou funkcí. Nadzemní část je řešena především jako trvalá betonová stěna. Navržená výška stěny nad terénem je různá od 0,10 m do 2,95 m. V místech přechodů komunikací, vjezdů a přístupů na pozemek jsou navrženy mobilní protipovodňové zábrany.

"Celková délka linie ochranných hrází činí přes 2,3 kilometru a obec Křešice Křešiceje jí ochráněna před dvacetiletou vodou. To znamená před častými povodněmi, které obec v minulosti velmi často sužovaly. PPO Křešice je nedílnou součástí ochrany dolního toku Labe, na které náš podnik systematicky pracuje," uzavřel Tomáš Vaněk, generální ředitel Povodí Labe, s. p.

Souhrnné informace o protipovodňové ochraně na dolním toku Labe

lokalita náklady rok dokončení stav
Děčín 303,4 mil. Kč. 2013 připravovaná
Ústí n./L., Střekov 96,1 mil. Kč. 2008 dokončená
Ústí n./L., levý břeh 366,1 mil. Kč 2013 připravovaná
Lovosice 712,3 mil. Kč 2013 rozestavěná
Křešice 193,7 mil. Kč. 2011 dokončená
Roudnice n./L. 47,2 mil. Kč 2012 připravovaná
Štětí 7,1 mil. Kč. 2013 připravovaná
Mělník 546 mil. Kč 2013 připravovaná
celkem 2,27 mld. Kč    

Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe

Václav Jirásek
tiskový mluvčí Povodí Labe, s. p.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist