Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Z rozkladové komise MŽP

24.11.2003  |  125× přečteno      vytisknout článek

Okruh účastníků správního řízení o povolení kácení dřevin rostoucích mimo les § 8 zák. ČNR č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů § 8 vyhlášky č. 395/1992 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zák. ČNR č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny

č. 6/2003

Okruh účastníků správního řízení o povolení kácení dřevin rostoucích mimo les podle § 8 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů, ve spojení s § 8 vyhlášky č. 395/1992 Sb., se stanoví podle ustanovení § 14 správního řádu.

Odůvodnění:
Ustanovení § 8 odst. 3 vyhlášky č. 395/1992 Sb. stanoví, kdo je oprávněn podat žádost o kácení dřevin rostoucích mimo les a jaké jsou její náležitosti. Podle citovaného ustanovení lze zahájit řízení o povolení kácení pouze na žádost vlastníka pozemku či nájemce se souhlasem vlastníka pozemku, na kterém dřeviny rostou. Otázku účastníků příslušného správního řízení však vyhláška neřeší.
Nestanoví-li v daném případě okruh účastníků předmětného správního řízení zvláštní zákon, kterým je v této určité věci zák. č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů, k jehož provedení byla vyhláška vydána, platí pro otázky správního řízení obecná úprava správního řádu. Postup podle obecné úpravy má přednost před
užitím analogie a podle ust. § 90 zákona č. 114/1992 Sb. není aplikace správního řádu pro správní řízení podle § 8 dotčeného zákona vyloučena.
Vyhláška jako právní předpis nižší právní síly nemůže být v otázce, kterou navíc neupravuje zvláštní zákon vyložena způsobem, který by vedl k určení užšího okruhu účastníků řízení než jak stanoví obecná úprava ust. § 14 správního řádu.

Zdroj: MŽP


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist