Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Arnika a Zoo Praha připravily pro děti měsíc sov

13.02.2004  |  123× přečteno      vytisknout článek

Arnika a Zoo Praha připravily pro děti měsíc sov

PRAHA - Sdružení Arnika připravilo ve spolupráci se Zoologickou zahradou v Praze další výchovně vzdělávací program pro pražské základní školy a gymnázia s názvem „Měsíc sov“. Jedná se o další z aktivit zatím velmi úspěšného projektu Arniky „Sovy do škol“, kterého se zatím zúčastnilo zhruba 10 tisíc dětí. Akce je podpořena Magistrátem hl. města Prahy.

Žáci se nejprve mohli s nočními ptáky seznámit z bezprostřední blízkosti na přednáškách chovatelky handicapovaných sov Věry Malátkové. V novém roce pak projekt vstoupil do své druhé fáze, při které děti chodí v doprovodu ornitologů za sovami do jejich přirozeného prostředí a snaží se je nalákat „houkáním“. Dětem se takto podařilo vidět volně žijící sovy na šesti pražských lokalitách.

V rámci Měsíce sov mohou žáci v Zoo Praha získat nové poznatky o vzácných druzích sov, které v České republice buď vůbec nežijí, nebo jen velmi vzácně. Každý čtvrtek a pátek v měsíci únoru budou v Zoo Praha organizovány přednášky pro školy, jakož i další doprovodný program. Zástupci škol se musí předem objednat na čísle 603 726 737 u vedoucí projektu Veroniky Voldřichové.

„Děti nejprve navštíví novou budovu Afrického pavilonu, kde je čeká poutavá přednáška Mgr. Františka Šusty ze Zoo Praha. Zároveň zde uvidí krátký dokumentární film, který o sovách natočili studenti Ekogymnázia Praha. Ti se se svým snímkem také hlásí do soutěže „Naše sovy“, která proběhne v březnu tohoto roku. Žáci mohou v soutěži vyjádřit svůj vztah k sovám nejrůznějším způsobem: malbou, fotografiemi, divadelním představením, básní, povídkou či třeba právě filmem,“ říká vedoucí projektu Sovy do škol Veronika Voldřichová ze sdružení Arnika.

Z Afrického pavilonu se děti vydají k sovím voliérám, kde je čekají další zajímavé informace o exotických ptácích. Následuje procházka po naučné stezce v areálu ZOO a nakonec soutěžní klání u budovy slonince. Tam si děti ověří, nakolik si osvojily nově nabyté informace. Mohou vyhrát například encyklopedický plakát „Poznej naše sovy“ s vyobrazením dvanácti nejznámějších druhů sov, soví kvarteto, soví pexeso a soví záložky do knihy s vyobrazením poměrné velikosti našich sov. Děti po celou dobu provázejí po zoologické zahradě žáci Ekogymnázia Praha, kteří na programu „Měsíc sov“ aktivně spolupracují.

Cílem celého programu je završit úsilí k osvětě sov –  krásných, tajemných a především chráněných živočichů a nabídnout dětem další příležitost k setkání s nimi. Pro školy, které mají zájem se do programu přihlásit zbývá ještě několik volných termínů. Přehled najdou zájemci na webové stránce www.sovy.cz pod odkazem Měsíc sov v ZOO.

Mimoškolní zájemci o přednášku v rámci akce „Měsíc sov zoo“ z řad široké veřejnosti se mohou též přihlásit na čísle Zoo Praha 296 112 116 – pro ně je vyhrazen termín v sobotu 14.2.

Přednášky se živými sovami začínají v Africkém domě vždy v 10.00 , 12.00 a 14.00 hodin. Sovy představí Věra Malátková z Klubu ochrany dravců a sov. Dále bude pokračovat pan František Šusta, který má připraveny zajímavé exponáty z ptačí říše. Děti pravděpodobně zaujme Soví stezka , která začíná u gepardů a končí hrou v terénu za poslední soví voliérou.

Bližší informace na www.sovy.cz či na těchto telefonních číslech:

Lenka Mašková, ředitelka Arniky: 604 318 563

Věra Malátková, Klub ochrany dravců a sov: 603 990 965

Veronika Voldřichová, vedoucí projektu: 603 726 737

Marek Jehlička, mluvčí Arniky: 606 727 942

Mgr. Jitka Juříková, Mgr. František Šusta,  Zoo Praha, 296 112 116

společná Tisková zpráva sdružení Arnika a zoo praha


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist