Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Ptačí oblasti - návrhy obecně závazných právních předpisů

16.03.2004  |  129× přečteno      vytisknout článek

V zájmu úspěšného projednání ptačích oblastí a maximální informovanosti všech dotčených subjektů přistoupilo MŽP k  zveřejnění návrhů obecně závazných právních předpisů

Povinností České republiky je, s ohledem na vstup do Evropské unie, mimo jiné zapracovat do národní legislativy směrnici Rady č. 79/409/EHS o ochraně volně žijících ptáků (Směrnice o ptácích) a zajistit tak ochranná opatření pro volně žijící druhy ptáků. Mezi požadavky plynoucími z této směrnice je též zřízení ptačích oblastí pro druhy uvedené v příloze I směrnice a stěhovavé druhy dle článku 4.2. směrnice jako součásti soustavy chráněných území přírody evropského významu (tzv. NATURA 2000).

V zájmu úspěšného projednání ptačích oblastí a maximální informovanosti všech dotčených subjektů přistoupilo Ministerstvo životního prostředí k možnosti zveřejnění návrhů obecně závazných právních předpisů, kterými mají být zřízeny ptačí oblasti, prostřednictvím svých internetových stránek.

V případě jakýchkoliv nejasností či připomínek kontaktujte příslušné správy CHKO či NP (viz tabulka „Ptačí oblasti a příslušné správy CHKO a NP“), které byly Ministerstvem životního prostředí pověřeny projednáním ptačích oblastí. Písemně (elektronicky či poštou) podané připomínky na příslušné správy CHKO (NP) budou s jejich předkladateli projednány na jednáních za přítomnosti zástupců Ministerstva životního prostředí, Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy Chráněných krajinných oblastí a navrhovateli ptačích oblastí. Tato jednání se budou konat posloupně dle správních obvodů krajů, na jejichž území se jednotlivé ptačí oblasti nacházejí (viz „harmonogram projednávání zaslaných připomínek“). S ohledem na možnost řádného projednání podaných připomínek byl stanoven k jejich doručení na příslušné správy CHKO (NP) nejzazší termín šesti dnů před příslušným jednáním na kraji.


\"Směrnice\"Harmonogam\"Ptačí


!!! Soubory formátu pdf mají větší velikost (4-8 MB) !!!

\"Ptačí Beskydy.pdf
\"Ptačí \"Bohdanečský
\"Ptačí Boletice.pdf
\"Ptačí Broumovsko.pdf
\"Ptačí \"Bzenecká
\"Ptačí \"Českobudějovické
\"Ptačí \"Českolipsko
\"Ptačí Dehtář.pdf
\"Ptačí Doupovské_hory.pdf
\"Ptačí \"Hermanský
\"Ptačí Hlubocké_obory.pdf
\"Ptačí Horní_Vsacko.pdf
\"Ptačí Hostýnské_vrchy.pdf
\"Ptačí Hovoransko-Čejkovicko.pdf
\"Ptačí Jaroslavické_rybníky.pdf
\"Ptačí Jeseníky.pdf
\"Ptačí Jizerské_hory.pdf
\"Ptačí Komárov.pdf
\"Ptačí Králický_Sněžník.pdf
\"Ptačí Krkonoše.pdf
\"Ptačí Křivoklátsko.pdf
\"Ptačí Labské_pískovce.pdf
\"Ptačí Lednické_rybníky.pdf
\"Ptačí Libavá.pdf
\"Ptačí Litovelské_Pomoraví.pdf
\"Ptačí \"Novodomské
\"Ptačí Novohradské_hory.pdf
\"Ptačí Orlické_Záhoří.pdf
\"Ptačí Pálava.pdf
\"Ptačí Podyjí.pdf
\"Ptačí Poodří.pdf
\"Ptačí Rozdalovické_rybníky.pdf
\"Ptačí Řežabinec.pdf
\"Ptačí Soutok-Tvrdonicko.pdf
\"Ptačí \"Strední
\"Ptačí Šumava.pdf
\"Ptačí Třeboňsko.pdf
\"Ptačí Údolí_Otavy-Vltavy.pdf
\"PtačíVodní nádrž Nechranice.doc\" src=\"http://www.env.cz/www/zamest.nsf/defc72941c223d62c12564b30064fdcc/efa465a5a9cd1393c1256e4b004faa69/Body/22.24B4?OpenElement&FieldElemFormat=gif\" width=211 border=0> Vodní_nádrž_Nechranice.pdf
\"Ptačí Východní_Krušné_hory.pdf
obora.doc\">\"Ptačí \"Žehuňský


Související články


Poslední diskuse k článku - 1 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
Hořejší a Dolejší rybník ve Tchořovicích u Blatné
Proč nebyly do ptačích oblastí zařazeny rybníky a přilehlé oblasti lužního lesa,Hořejší a Dolejší ve Tchořovicích u Blatné? Nachází se zde široké druhové bohatství ptáků- kolonie 80. hnízd volavek popelavých,kormoránů a mnoho dalších.
vloženo: 20.03.2004 17:30     vložil: Jiří ˇDurián Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist