Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Natura 2000 - Ptačí oblasti

16.06.2004  |  zdroj: MŽP  |  130× přečteno      vytisknout článek

Povinností České republiky je, s ohledem na vstup do Evropské unie, mimo jiné zapracovat do národní legislativy směrnici Rady č. 79/409/EHS o ochraně volně žijících ptáků (\"Směrnice o ptácích\") a zajistit tak ochranná opatření pro volně žijící druhy ptáků.

Mezi požadavky plynoucími z této směrnice je též zřízení ptačích oblastí pro druhy uvedené v příloze I směrnice a stěhovavé druhy dle článku 4.2. směrnice jako součásti soustavy chráněných území přírody evropského významu (tzv. NATURA 2000).

Níže jsou umístěny návrhy nařízení vlády ke zřízení jednotlivých ptačích oblastí, které byly postoupeny k projednání do meziresortního připomínkového řízení. Při přípravě těchto návrhů byly zohledněny písemně podané připomínky dotčených subjektů (obce, kraje, hospodářské subjekty, vlastníci pozemků atp.), které byly shromážděny v průběhu předjednávání ptačích oblastí příslušnými správami CHKO a NP a MŽP. Vypořádání těchto připomínek je umístěno v samostatném souboru u odkazů k příslušným ptačím oblastem.


Dokumenty k zbývajícím ptačím oblastem budou postupně doplňovány (ve vazbě na přípravu pro meziresortní připomínkové řízení aj.)

Záznamy z jednání, která se konala za přítomnosti zástupců Ministerstva životního prostředí, Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy Chráněných krajinných oblastí a navrhovateli ptačích oblastí v průběhu měsíce března a na začátku měsíce dubna 2004 ve věci projednání shromážděný připomínek k návrhům nařízení vlády, kterými mají být zřízeny ptačí oblasti, s jejich předkladateli.
Středočeský kraj (doc, 96 kB)
Jihočeský a Plzeňský kraj (doc, 170 kB)
Karlovarský kraj (doc, 66 kB)
Ústecký kraj (doc, 252 kB)
Královehradecký a Liberecký kraj (doc, 99 kB)
Pardubický kraj (doc, 71 kB)
Jihomoravský kraj (doc, 255 kB)
Zlínský kraj (doc, 134 kB)
Olomoucký kraj (doc, 246 kB)
Moravskoslezský kraj (doc, 279 kB)
Ministerstvo obrany a Vojenské lesy a statky (doc, 224 kB)


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist