Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

ČR doporučuje pozornost věnovat financování Natury 2000

15.10.2004  |  zdroj: MŽP  |  123× přečteno      vytisknout článek

ČR doporučuje pozornost věnovat financování Natury 2000

Evropský akční program k omezení povodňových rizik, nakládání s odpadem z těžebního průmyslu, návrh směrnice o emisích z klimatizačních plynů  motorových vozidel, silniční doprava, financování soustavy Natura 2000, příprava na konferenci o změně klimatu či městské životní prostředí – to všechno jsou témata, kterými se bude zabývat dnešní zasedání Rady ministrů životního prostředí Evropské unie. Českou delegaci vede ministr Libor Ambrozek, který vystoupí s některými konkrétními návrhy.

 

Česká republika podpoří koncepci integrovaného financování Natury 2000 tak, jak ji ve svém sdělení navrhuje Evropská komise. Česká republika podpoří také nově navržené nařízení k programu LIFE , u kterého navrhne rozšíření financování na monitorování a sledování stavu lokalit a péči o lokality s převažujícím přírodním charakterem. „Finanční prostředky pro monitorování a sledování stavu lokalit soustavy Natura 2000 by měly být členským státům rozdělovány podle plochy, kterou tato území v daném státě skutečně zabírají,“ vysvětluje ministr Ambrozek. To by podpořilo ochranu přírody v těch zemích, kde se vyskytují přírodní fenomény významné z celoevropského pohledu – tedy například v České republice či na Slovensku. Česká republika také  doporučuje, aby i u strukturálních fondů a prostředků pro Rozvoj venkova byla uvedena konkrétní opatření k financování Natury 2000.

 

Česká republika podpoří záměr vyzvat Evropskou komisi ke zpracování Evropského akčního programu na omezení povodňových rizik.  K tomu se mohou využít zkušenosti a výsledky z přípravy akčních programů povodňové ochrany, které byly zpracovány a schváleny v rámci mezinárodních komisí pro ochranu evropských veletoků (například Labe a Odry) a  dosavadní výsledky spolupráce v oblasti prevence povodní z Mezinárodní komise pro ochranu Dunaje.

 

Podporujeme také schválení Tematické strategie o městském životním prostředí. Ta by měla řešit zejména problémy s hlukem a znečištěním ovzduší způsobenými automobilovou dopravou a problém opětného využití opuštěných, či kontaminovaných pozemků (tzv. brownfields). Za klíčové oblasti považuje Česká republika zvyšování participace obyvatel a veřejného povědomí o této problematice, podporu ekologicky šetrného chování, téma městské biodiverzity či plánování městského systému zeleně a péči o kvalitu veřejných prostranství.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist