Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Informace ke zkoušce odborné způsobilosti k provádění biologického hodnocení podle § 67, ve smyslu § 45i zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny ve znění pozdějších předpisů

20.05.2005  |  zdroj: MŽP  |  131× přečteno      vytisknout článek

Informace ke zkoušce odborné způsobilosti k provádění biologického hodnocení podle § 67, ve smyslu § 45i zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny ve znění pozdějších předpisů

Zkouška odborné způsobilosti k provádění biologického hodnocení podle § 67, ve smyslu § 45i zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny ve znění pozdějších předpisů

a)     je neveřejná

b)     skládá se z části písemné a části ústní. Písemné testy ověřují znalosti uchazeče ze dvou okruhů – práva životního prostředí a ekologie, vždy po 10 otázkách z každého tématu. V testu z oblasti práva jsou u každé otázky nabízeny možné odpovědi a) – c), z nichž pouze jedna může být správná. V testu z ekologie jsou odpovědi slovní, otázky jsou zaměřeny na odborné termíny a pojmy, jejich vysvětlení a příklady, dotazy na výčet např. kriticky ohrožených druhů nebo biotopů jsou omezeny na minimum.

c)      v průběhu zkoušky nelze mít u sebe žádné pomůcky s výjimkou psacích potřeb

d)     každá správně zodpovězená otázka z oblasti práva se hodnotí jedním bodem, otázky z ekologie jsou hodnoceny 3-0 body v závislosti na úplnosti a přesnosti (definice daného pojmu, jeho vysvětlení v souvislostech a na příkladech). Předpokladem úspěšně složeného testu je dosažení alespoň 50% z možného počtu bodů, a to u každé z obou částí.

e)     uchazeč, který uspěl u písemné části zkoušky, obdrží nejméně 45 minut před konáním druhé části zkoušky zadání jednoduchého fiktivního záměru spolu se základními potřebnými informacemi o „hodnoceném území“ (charakterem obdobné reálným případům, kdy se na autorizovanou osobu obracejí budoucí investoři). Svůj návrh řešení prezentuje zkušební komisi (10-15 minut) a zodpoví případné doplňující otázky.

f)        zkouška se hodnotí pouze „vyhověl“ – „nevyhověl“

g)     úspěšnému uchazeči je vydáno potvrzení o složení zkoušky a může na místě požádat na příslušném formuláři o udělení autorizace.

h)      neúspěšný uchazeč může zkoušku opakovat, nejdříve však po třech měsících od prvního neúspěšného termínu

i)        uchazeč, který byl vyzván ke zkoušce, se může z vážných důvodů včas a písemně (e-mailem) omluvit a dohodnout termín náhradní. Pokud se ke zkoušce v určeném termínu nedostaví bez řádné omluvy, může zkoušku vykonat pouze na základě nové žádosti.

Věříme, že průběh Vaší zkoušky bude bezproblémový a přejeme Vám úspěch jak před zkušební komisí, tak v budoucím praktickém uplatnění Vašich znalostí.

 • Statut zkušební komise pro zkoušku odborné způsobilosti k provádění biologického hodnocení podle § 67, ve smyslu § 45i zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění (rtf, 68 kB)
 •  

 • Zkušební řád pro zkoušku odborné způsobilosti k provádění biologického hodnocení podle § 67 , ve smyslu § 45i zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny, v platném znění (rtf, 44 kB)

 • Související články


  Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

  přidej nový příspěvek

  Zatím žádný příspěvek
  můžete na tento článek reagovat jako první...


  EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.


  
  Search
  ZmapujTo.cz
  Fandíme EnviWebu
  Výrobky a služby pro životní prostředí
  Výrobky a služby pro životní prostředí
  Partnerské časopisy
  << Předchozí Následující >>  Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


  Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
  Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
  Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
  Toplist