Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zelený týden 2006 - Komise opět vyhlásila soutěž pro školní děti

02.02.2006  |  zdroj: MŽP  |  124× přečteno      vytisknout článek

Zelený týden 2006 - Komise opět vyhlásila soutěž pro školní děti

Evropská komise zve školní děti z členských a kandidátských států EU ve věku mezi 5 a 16 lety k účasti v soutěži škol v rámci pravidelné akce Zelený týden. Tématem letošního ročníku soutěže je problematika biologické rozmanitosti (biodiverzity) [1].

Mladší školní děti mohou soutěžit v kresbách a malbách, starší děti mají zasílat krátká digitální videa na stejné téma. Výsledky soutěže budou prezentovány při Zeleném týdnu  mezi 30. květnem a 2. červnem 2005 v Bruselu.

Tři nejlepší účastníci v každé kategorii obdrží pozvání do Bruselu. Soutěž je otevřena všem školám z členských, kandidátských států EU a z členských států EFTA [2]. S vyhodnocením soutěže bude Evropské komisi pomáhat porota složená z odborných učitelů z celé Evropy, kteří se věnují problematice životního prostředí.

Soutěží se ve dvou kategoriích: děti ve věku 5 – 10 let v kresbě či malbě a děti ve věku 11 – 16 let v krátkém digitálním videu.

V soutěži pro mladší děti se mají zasílat kresby či malby ilustrující pohled malých autorů na přírodu v jejich okolí s druhovou rozmanitostí rostlin i živočichů.

Starší děti mají pracovat v týmu max. čtyř žáků. Mají připravit krátká (max. 3 minuty) videa o přírodě v místě, kde žijí a o pestré směsi rostlin a živočichů, kteří ji tvoří. Důležitý je také pohled na aktivní zapojení mládeže do péče o přírodu.

Díla je nutno zaslat nejpozději do 25. března 2006 v elektronické podobě prostřednictvím jednotlivých škol, a to prostřednictvím přihlašovacího formuláře, jenž je i v češtině k dispozici na webových stránkách letošního ročníku soutěže: http://greenweek2006.eun.org/ww/cz/pub/greenweek_2006/home.htm

Pro podrobnější informace se obracejte přímo na Chrise Coakleho z organizačního štábu Zeleného týdne 2006 – e-mail: greenweek@eun.org

Další informace:

http://www.env.cz

http://www.chm.nature.cz

Poznámky:

[1] Biodiverzita představuje rozmanitost živých organismů, přírodních zdrojů a ekosystémů. Základním požadavkem ochrany biodiverzity je chránit ekosystémy a přírodní biotopy na místě výskytu a udržení a obnova životaschopných populací druhů v jejich přirozeném prostředí.

Legislativa Evropské unie k ochraně přírody se skládá z několika směrnic a nařízení. Směrnice se týkají zejména ochrany přírodních stanovišť na celém území Evropské unie a ochrany rostlin a živočichů v nich žijících. Nařízení v rámci Evropské unie omezují dovoz a obchod s ohroženými druhy rostlin a živočichů a zakládají monitorovací a inspekční systémy k ochraně Antarktidy.

[2] Evropské sdružení volného obchodu


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist