Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Program péče o krajinu

13.02.2006  |  zdroj: MŽP  |  131× přečteno      vytisknout článek

Program péče o krajinu - (PPK) je určen na dotace v několika hlavních oblastech, a to na A) ochranu krajiny proti erozi, B) udržení kulturního stavu krajiny, C) zachování druhové rozmanitosti, D) opatření v ZCHÚ a A - D) studie a odborné publikace.

Spolufinancování z programu : až 100% podle vyhodnocení přínosu z hlediska ochrany přírody a krajiny (na projekty přinášející zisk a investičního charakteru nelze poskytovat finanční prostředky z tohoto programu)
Žadatel: FO nebo PO (vlastník, nájemce, podnájemce pozemků na nichž se bude realizovat konkrétní opatření), žadatelem nemůže být zahraniční osoba, a to fyzická ani právnická
Vyhlásil: Ministerstvo životního prostředí ČR
Účel podpory: cílem programu je především zajištění péče o krajinu a o zvláště chráněné části přírody
Organizační zabezpečení: u podprogramu péče o krajinu se žádosti předkládají na sběrná místa (místně příslušná střediska Agentura ochrany přírody a krajiny ČR), u podprogramu péče o zvláště chráněné částí přírody a ptačí oblasti se předkládají projekty na Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR (jednotlivé Správy chráněných krajinných oblastí) a Správy národních parků.
Uzávěrka: pro příjem žádostí pro rok 2006 je stanoven termín 30.4. 2006
Trvání programu: do konce roku 2006, každý rok je program aktualizován
Ostatní: na poskytnutí finančních prostředků není právní nárok, poskytování finančních příspěvků je upraveno směrnicí MŽP pro příslušný rok.

Dokumenty:

Ministerstvo životního prostředí vydává tuto směrnici v návaznosti na schválený zákon o státním rozpočtu České republiky na rok 2006, dotační titul „Program péče o krajinu“. Směrnice stanovuje postup při předkládání žádostí v roce 2006, postup při projednávání žádostí a poskytování finančních prostředků a jejich čerpání.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist