Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Návrh Ptačí oblasti Heřmanský stav - Odra - Poolší

31.05.2006  |  zdroj: MŽP  |  132× přečteno      vytisknout článek

Z původního odborného návrhu 41 ptačích oblastí bylo dosud schváleno a nařízením vlády vyhlášeno 38 ptačích oblastí.

Povinností České republiky je s ohledem na požadavky směrnice Rady č. 79/409/EHS o ochraně volně žijících ptáků ("Směrnice o ptácích") mj. zřídit ptačí oblasti pro druhy uvedené v příloze I směrnice a stěhovavé druhy dle článku 4.2. směrnice jako součásti soustavy chráněných území přírody evropského významu (tzv. NATURA 2000).

Z původního odborného návrhu 41 ptačích oblastí bylo dosud schváleno a nařízením vlády vyhlášeno 38 ptačích oblastí.
Projednávání návrhů nařízení vlády pro Ptačí oblast Dehtář a Ptačí oblast Českobudějovické rybníky vláda odložila. Návrh nařízení vlády pro Ptačí oblast Heřmanský stav – Odra – Poolší dne 27. 10. 2004 na svém jednání vláda neschválila a uložila ministru životního prostředí hledat alternativní řešení pro zachování populací ptáků žijících v této oblasti.

S ohledem na tuto skutečnost zajistilo Ministerstvo životního prostředí srovnatelnou ochranu pro motáka pochopa v Ptačí oblasti Českolipsko – Dokeské pískovce a mokřady, nicméně pro ostatní druhy (slavíka modráčka, bukáčka malého a ledňáčka říčního) nebylo možno srovnatelnou ochranu mimo dotčenou oblast zajistit, tj. Ministerstvo životního prostředí připravilo nový návrh vymezení Ptačí oblasti Heřmanský stav – Odra – Poolší pro tyto tři druhy. V souladu s § 45e odst. 3 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění, zaslalo MŽP tento nový návrh k připomínkám dotčeným obcím a Moravskoslezskému kraji a dále též významným subjektům v dotčeném území. Uplatněné připomínky byly následně projednány v průběhu ústního jednání konaného dne 25. 4. 2006 na MÚ v Bohumíně (záznam viz níže).

Níže je umístěn návrh nařízení vlády k zřízení Ptačí oblasti Heřmanský stav – Odra – Poolší v podobě, v jaké bude postoupen k projednání do meziresortního připomínkového řízení. Při přípravě návrhu byly zohledněny písemně podané připomínky dotčených subjektů.


Návrh nařízení vlády pro Ptačí oblast Heřmanský stav – Odra – Poolší (doc, kB)
Projednání připomínek:
Připomínky - tabulka (xls, 73 kB)
Záznam z jednání (doc, 74 kB)
Presenční listina:
str. 1 (pdf, 123 kB)
str. 2 (pdf, 46 kB)
Záznam z jednání - Rybářství Rychvald s.r.o. (pdf, 60 kB)


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist