Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvání na Den otevřených dveří na Jihočeské univerzitě

09.01.2007  |  124× přečteno      vytisknout článek

Pozvání na Den otevřených dveří na Jihočeské univerzitě

V pátek 26. ledna pořádá Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích pro zájemce o vysokoškolské studium zahajované v akademickém roce 2007/2008 Den otevřených dveří.
Na sedmi fakultách univerzity jimiž jsou biologická, filozofická, pedagogická, teologická,  zdravotně sociální, zemědělská a nově také ekonomická fakulta, bude připraven bohatý program. Přístupný bude rovněž vysokoškolský vědecký ústav fyzikální biologie sídlící v Nových Hradech, kde bude možné prohlédnout si také podnikatelský bioinkubátor. Zájemci o studium i z řad široké veřejnosti budou mít možnost prohlédnout si jednotlivé fakulty včetně odborných pracovišť a laboratoří. Budou seznámeni s nabídkou studijních oborů, včetně nově akreditovaných, reagujících na společenskou poptávku nejenom v regionu. V současné době Jihočeská univerzita, na níž studuje přes 10 000 studentek a studentů, nabízí na 170 studijních oborů, z nichž některé jsou realizovány také v angličtině a němčině. Součástí Dne bude také promítání unikátních filmů například s biologickou tématikou nebo možnost besedovat se stávajícími studenty univerzity. V minulých letech byl největší zájem o obory ekonomické, filozofické, o obory se zdravotně sociální tématikou a rovněž o studium cizích jazyků. Loni Jihočeskou univerzitu navštívilo téměř tři a půl tisíce návštěvníků. Přinejmenším stejný počet zájemců očekáváme a uvítáme i letos. Více informací lze nalézt na webových stránkách Jihočeské univerzity na adrese www. jcu.cz

Program:

· Biologická fakulta
Branišovská 31, 370 05 České Budějovice - Čtyři Dvory / tel.: 389 032 262  / e-mail: studijni@bf.jcu.cz (studijní oddělení)
pátek 26. ledna 2007 v 10.00 a 13.00 hodin  v objektu fakulty (areál Biologického centra AV ČR)
Po informačním výkladu v aule univerzity (nízká budova naproti koleji K4) následuje prohlídka laboratoří, pracovišť a učeben Biologické fakulty a vybraných pracovišť ústavů Biologického centra AV ČR (Ústavu molekulární biologie rostlin, Parazitologického ústavu a Entomologického ústavu).
Součástí „Dne otevřených dveří“ na Biologické fakultě je promítání unikátních filmů s biologickou tematikou a možnost besedovat se studenty Biologické fakulty.

· Zemědělská fakulta
Studentská 13, 370 05 České Budějovice - Čtyři Dvory / tel.: 389 032 520, 389 032 521, 389 032 522  / e-mail: hasman@zf.jcu.cz (studijní oddělení)
pátek 26. ledna 2007
Prezentace studijních oborů:
Agroekologie, Biologie a ochrana zájmových organismů, Zemědělské biotechnologie,
Zemědělská technika, obchod, servis a služby, Rybářství, Zootechnika, Zemědělství,
Provozně podnikatelský obor, Pozemkové úpravy a převody nemovitostí, Rostlinné biotechnologie, Živočišné biotechnologie
Prezentace nabídky studia na Zemědělské fakultě v akademickém roce 2007/2008 se základními informacemi a podmínkách přijímacích zkoušek se uskuteční v pavilonu učeben F (učebna F3) v 9.00, 11.00 a ve 14.00 hodin.
Podrobnější informace o studijních oborech poskytnou garanti studijních oborů v pavilonu učeben F (učebny F2, F5 a F6 – podle studijních oborů) a učitelé na katedrách v době od 9.00 do 16.00 hodin. V uvedené době lze navštívit a prohlédnout si pracoviště jednotlivých kateder fakulty.
Veškeré akce „Dne otevřených dveří“ se uskuteční v areálu Zemědělské fakulty a budou zveřejněny na informační tabuli před děkanátem fakulty (Studentská 13, České Budějovice -Čtyři Dvory).

· Ústav fyzikální biologie
Zámek 136, 373 33 Nové Hrady / tel.: 386 361 259 / e-mail:  studijni@greentech.cz (studijní oddělení)
pátek 26. ledna 2007 v době od 10.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 15.00 hodin v objektech Akademického a univerzitního centra (AUC) v Nových Hradech.
Po informativním výkladu o zaměření a hlavních výsledcích vědecko-pedagogické činnosti Ústavu fyzikální biologie, doprovázeném audiovizuálními ukázkami v divadelním sále nového zámku, bude následovat prohlídka laboratoří a pracovišť ÚFB, biotechnologické haly (bioinkubátoru) a specializovaných učeben.
Ústav fyzikální biologie participuje na organizaci a realizaci výuky v bakalářských studijních oborech Biofyzika (Biologická fakulta), Měřící a výpočetní technika a v navazujícím magisterském studijním oboru Aplikovaná měřící a výpočetní technika (Pedagogická fakulta). Zájemcům o tyto studijní obory budou poskytnuty základní informace na uvedených dvou fakultách JU.
 
Dostupnost linkami MHD od nádraží ČD a autobusového nádraží:
· Biologická fakulta: Linkou č. 3 (z centra města i linkou č. 15) do stanice „Jihočeská univerzita“.
· Zemědělská fakulta: Linkou č. 3 (z centra města i linkou č. 15) do stanice „Vysokoškolské koleje“ nebo linkou č. 1 (z centra města i linkou č. 14) do stanice „U parku“.
· Ústav fyzikální biologie: ÚFB sídlí v budově nového zámku v centru Nových Hradů. Budova se nachází v sousedství autobusového nádraží. Dopravit se lze též vlakem do stanice Nové Hrady, vzdálené cca 5 km od města. Na většinu vlakových spojů navazuje místní autobusová doprava.
Hana Bumbová, 5. 1. 2007


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist