Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA 2008 - bude největší ve své historii!

10.03.2008  |  123× přečteno      vytisknout článek

Dubnové agrární veletrhy zaplní pavilony i volné plochy brněnského výstaviště do posledního místa

Desátý mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, devátý mezinárodní veterinární veletrh ANIMAL VETEX a desátý mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA se uskuteční od 6. do 10. dubna 2008 v Brně a budou opěr rekordní! Po úspěchu předešlého ročníku, který byl doposud největší ve své historii, mohou organizátoři s potěšením konstatovat, že pomyslná magická hranice statistiky 2006 byla překonána.

 

Dubnové agrární veletrhy zaplní pavilony i volné plochy brněnského výstaviště do posledního místa  a stanou se cílem návštěvy zemědělců, farmářů, lesníků, myslivců a veterinářů nejen z České republiky, ale z celé Evropy. Do Brna se sjedou návštěvníci z více než 45 zemí světa, aby zde uzavřeli důležité obchody, shlédli nejnovější technologie, setkali se s předními odborníky svého oboru a načerpali nové poznatky. Kromě tradičně silné účasti návštěvníků ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Maďarska, Itálie a Španělska, ohlásily návštěvu veletrhů také organizované skupiny zemědělských a lesnických odborníků z Ukrajiny, Litvy, Ruska a Bulharska. 

 

Důležitost prezentace firmy a produktového portfolia si uvědomují všichni vystavovatelé, zvlášť pokud se jedná o výstavu, která se řadí na přední místo evropského žebříčku agrárních výstavních akcí. Příznivá je i celková situace v agrárním sektoru, vyznačující se ochotou investovat do nákupu zemědělské a lesnické mechanizace i do nových oborů. Výstavní plocha veletrhů je již nyní větší o 15% než v roce 2006, a reprezentuje více než 63.000 m2. Největší nárůst výstavní plochy představují dovozci zemědělské techniky. Vyšší bude i počet vystavovatelů, a to o více než 3%, celkem se zúčastní na 730 firem z 19 zemí. Novinkou je např. společná účast italských firem.

 

 

TECHAGRO se stává evropským centrem biomasy

Organizátoři veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA reagují na vývoj současného agrárního a energetického sektoru a rozšířili nomenklaturu o nový obor BIOMASA, do kterého se přihlásilo na padesát českých a zahraničních firem. Jejich expozice společně s praktickou ukázkou prezentovaných technologií zaujme více než 2.000 m2. K vidění budou zejména stroje na zpracování a spalování biomasy.

Neobvykle velký  rozsah bude mít na letošních veletrzích i odborný doprovodný program k tématu Biomasa, který bude probíhat každý den ve vyčleněných prostorách v pavilonu Z a osloví jak specialisty, tak i laickou veřejnost.


V lesnické části se odborné semináře zaměří především na výrobu biopaliv a jejich perspektivu na českém trhu, hovořit se bude též o podpoře pěstování energetických plodin, tedy rychle rostoucích dřevin. Na programu bude samozřejmě ekonomika, např. pořizovací náklady na stroje a kotle z hlediska návratnosti. Informace o využití biomasy a bioplynu budou prezentovat i specialisté z ČEZ, a. s. Zajímavá bude i řada seminářů pro laickou veřejnost. Spektrum zájemců o topení biomasou je totiž široké, od rodinných domů, přes zemědělské a lesnické provozy, až po velké kotelny, které vytápějí části  aglomerací. Přitom účinnost těchto moderních zařízení dosahuje až 90 procent a jsou šetrné k životnímu prostředí.

 

 

3. středoevropský veterinární kongres

Nejvýznamnější událostí veletrhu ANIMAL VETEX je 3. středoevropský veterinární kongres, který se uskuteční od 9. do 10. dubna za účasti dvou set veterinárních odborníků z České republiky a zahraničí. Mluvit se bude výhradně o  lékové politice a registraci léků, jenž by měla být jednotná ve všech zemích Evropské unie. Dalšími tématy jsou hospodaření s medikamenty, snižování podávání antibiotik hospodářským zvířatům a  prevence, která by omezila podávání léků.

Druhý den kongresu pak bude věnován volnému pohybu veterinárních služeb a podmínkám pro možnosti zaměstnání veterinárních lékařů v České republice. Nejpočetnější účast na kongresu, kterého se zúčastní zástupci komor a další specialisté asi ze 12 států, bude mít Komora veterinárních lékařů SR. „Druhý den kongresu věnujeme semináři o salmonele. V Brně nám půjde o to, abychom se dohodli, že v této otázce musí nastat jednotný  pohled na legislativu chovatelů zvířat i zpracovatelů masa. Zatím tomu tak není, jde o velmi složité záležitosti,“ řekl Elemír Žoldoš, člen prezidia slovenské komory.

Účast na kongresu přislíbil prezident Federace veterinárních lékařů Evropy Walter Winding a představitel holandské veterinární asociace Henk Waarkamp. Nebudou chybět tradičně sousedé z Polska, Rakouska, Německa, odborníci z Litvy a Lotyšska, a dalších států. Přijedou též veterináři z nových zemí do EU z Bulharska a Rumunska. 3.středoevropský veterinární kongres získal dokonce  podporu z fondu Evropské unie z programu TAIEX, který si klade za cíl podporovat evropskou legislativu v oblasti veterinářství v „nových“ zemích unie.

 

 

 

Pro více informací kontaktujte:

 

Veletrhy Brno, a. s                                                                                                                

Martina Kremlová                

manažerka PR a reklamy                

e-mail: mkremlova@bvv.cz

tel.: 541 152 546, fax: 541 153 079

www.techagro.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist