Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Novinky na stránkách ÚKOZ

11.01.2009  |  133× přečteno      vytisknout článek

To, co se právě jeví býti aktuálním

Ochrana zvířat – nové kontaktní údaje

 Na základě novely zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, není Ústřední komise pro ochranu zvířat v zákoně na ochranu zvířat proti týrání uvedena jako orgán ochrany zvířat, ale jako poradní orgán ministra zemědělství.

 V důsledku výše uvedené změny došlo ke dni 1.1.2009 k přesunu výkonu kompetencí na úseku ochrany zvířat proti týrání z Ústřední komise pro ochranu zvířat na odbor živočišných komodit, oddělení ochrany zvířat.

 Telefonické a e-mailové kontakty dosavadních pracovníků zůstávají beze změny.

 Žádosti o schválení řádu ochrany zvířat při veřejném vystoupení, žádosti o schválení řádu ochrany zvířat při chovu, žádosti o udělení akreditace osobě provozující uživatelské zařízení, žádosti o udělení osvědčení osobě provozující chovné nebo dodavatelské zařízení, dotazy k zákonu č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, atd. proto zasílejte na tuto adresu:

Ministerstvo zemědělství
odbor živočišných komodit
oddělení ochrany zvířat
Těšnov 17
117 05 Praha 1

 Informace - právo vstupu do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek, je-li důvodné podezření, že se tam nachází týrané zvíře (stav od 1.1.2009)

 Informace a materiály k chovu druhů zvířat vyžadujících zvláštní péči najdete v sekci Zvířata v zájmových chovech.

 Ústřední komise pro ochranu zvířat spolupracovala s Ministerstvem vnitra na aktualizaci vzoru obecně závazné vyhlášky obce k trvalému označování psů a evidenci označených psů a jejich chovatelů (tam viz bod 14).

 Ustanovení zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění zákona č. 312/2008 Sb., která se vztahují k veřejným vystoupením a řádům ochrany zvířat při veřejných vystoupeních a řádům ochrany zvířat při chovu (ustanovení účinná od 1.10.2008)

 Nové formuláře žádosti o udělení akreditace a osvědčení a o schválení řádu ochrany zvířat při chovu a veřejném vystoupení

Další aktuálnosti: 

 Jednodenní kurs o ochraně zvířat proti týrání určené především pro pracovníky obecních úřadů se bude konat 13.1.2009 v Praze. Přednáší JUDr. Spurná.

K novelizaci zákona na ochranu zvířat proti týrání:

 Důvodová zpráva k novele zákona na ochranu zvířat proti týrání - k zákonu č. 312/2008 Sb., kterým se mění zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů. Text je rovněž součástí sněmovního tisku 518.

 Důvodovou zprávu i níže uvedené výklady vyhlášek doporučujeme Vaší pozornosti, neboť v nich lze nalézt odůvodnění změn, které nastaly v zákoně na ochranu zvířat proti týrání od 1.10.2008.

 Dne 21.11.2008 bylo ve Sbírce zákonů v částce 133 vyhlášeno úplné znění zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, a to pod číslem 409/2008 Sb.

 Dne 1.12.2008 byla ve Sbírce zákonů v částce 134 vyhlášena vyhláška č. 411/2008 Sb., o stanovení druhů zvířat vyžadujících zvláštní péči. Vyhláška nabývá účinnosti patnáctým dnem ode dne vyhlášení. Zde výklad k této vyhlášce.

 Dne 7.1.2009 byla ve Sbírce zákonů v částce 2 vyhlášena vyhláška č. 3/2009 Sb., o odborné způsobilosti k výkonu dozoru na úseku ochrany zvířat proti týrání. Vyhláška nabývá účinnosti patnáctým dnem ode dne vyhlášení. Zde výklad k této vyhlášce.

 Dne 7.1.2009 byla ve Sbírce zákonů v částce 2 vyhlášena vyhláška č. 4/2009 Sb., o ochraně zvířat při přepravě. Vyhláška nabývá účinnosti dnem vyhlášení. Zde výklad k této vyhlášce.

 Dne 7.1.2009 byla ve Sbírce zákonů v částce 2 vyhlášena vyhláška č. 5/2009 Sb., o ochraně zvířat při veřejném vystoupení a při chovu. Vyhláška nabývá účinnosti dnem vyhlášení. Zde výklad k této vyhlášce.

 

 SVS ČR ústy svého mluvčího Ing. Josefa Dubna nepravidelně vydává zprávy a informace k aktuálním tématům, často i k ochraně zvířat. Tyto tiskové zprávy jsou zde.

Ing. Jiří Novák, JUDr. Jana Spurná


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist