Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Kam bude směřovat evropská politika životního prostředí?

11.06.2009  |  124× přečteno      vytisknout článek

Kam bude směřovat evropská politika životního prostředí? Ministerstvo životního prostředí pořádá  11. června 2009 v Praze v rámci českého předsednictví v Radě EU konferenci o směřování evropské enviromentální politiky.

Cílem konference bude jednak shrnout výsledky, kterých bylo v oblasti politiky životního prostředí EU dosaženo od roku 2002, kdy vstoupil v platnost Šestý akční programu EU pro životní prostředí. Zástupce Evropské komise (EK) Timo Mäkelä představí  hlavní prvky Šestého akčního programu EU pro životní prostředí a Sdělení o implementaci enviromentálního práva. Elisabeth Freytag, předsedkyně Sítě  pro udržitelný rozvoj  pak přítomné seznámí se Strategiií EU pro udržitelný rozvoj. Klíčové legislativní předpisy v oblasti životního prostředí přijaté od roku 2002 představí zástupce Evropského parlamentu.

Delegáti členských zemí budou v dalším bloku diskutovat o současném stavu politiky životního prostředí a hlavních přetrvávajících problémech. S analýzou současného stavu životního prostředí vystoupí zástupce Evropské agentury pro životní prostředí. České předsednictví  pak shrne, čeho bylo v oblasti enviromentální legislativy EU dosaženo v první polovině roku  2009 a na závěr ředitel Evropského úřadu pro životní prostředí John Hontelez popíše aktuální vývoj politické debaty  a hlavní přetrvávající problémy v rámci klíčových enviromentálních agend.

V poslední části konference delegáti naznačí směr, kterým by se politika životního prostředí měla v následujícím období ubírat. Timo Makälä  představí Strategii EK pro rok 2010  a přípravu Sedmého akčního programu EU pro životní prostředí.

S environmentálními prioritami švédského předsednictví v Radě EU v druhé polovině 2009  přítomné seznámí zástupce švédského ministerstva životního prostředí. Náměstkyně českého ministra životního prostředí Rut Bízková představí cíle politiky životního prostředí v České republice do roku 2020. S vizí evropské politiky životního prostředí vystoupí senátor a ekolog Bedřich Moldan.

Konference se koná v souvislosti s několika aktuálními událostmi, které významně ovlivňují vývoj politiky životního prostředí Evropské unie.  Mezi ně patří  končící mandát současného Evropského parlamentu a Evropské komise a blížící se konec období Šestého akčního programu EU pro životní prostředí. „Tento program je strategickým dokumentem EU tvořící základní rámec politických priorit Evropské komise v oblasti životního prostředí na období 2002-2012,“ upřesňuje Ladislav Miko, ministr životního prostředí a předseda Rady EU pro životní prostředí, který také  jménem českého  předsednictví zahájí  celou konferenci.

Konference se zúčastní zástupci klíčových institucí EU - Evropské komise, Evropského parlamentu a Rady EU (zástupci českého a švédského předsednictví), ale i zástupci vědeckých institucí, státní správy, zástupci průmyslu a neziskového sektoru.

Přeji příjemný den

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist