Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Projekt Krajina domova bude sledovat zajímavosti české přírody

04.07.2009  |  126× přečteno      vytisknout článek

Projekt Krajina domova bude sledovat zajímavosti české přírody

Základní školy i gymnázia mohou nyní přihlašovat své žáky a studenty do celorepublikového přírodovědného projektu Krajina domova, který vede k zamyšlení nad úlohou člověka v krajině, zejména nad jeho necitlivými zásahy a ke snaze hledat možné cesty náprav. Projekt přispívá k formě výuky, která vybaví studenty znalostmi a dovednostmi využitelnými v praxi.

Projekt byl vytvořen na motivy filmu Josefa Císařovského, Václava Cílka, Agentury Koniklec a České televize "Krajina domova".

Žáci a studenti ze ZŠ a gymnázií ve věku 13 – 17 let, kteří se do soutěže přihlásí, budou za odborného vedení přírodovědců z AOPK ČR (prostřednictvím elektronické komunikace a po telefonu) po šest měsíců pozorovat svou vybranou „krajinu domova“. Budou sledovat živočichy a rostliny a také zjišťovat, jak lidé zasahují do “jejich” krajiny. O tom všem budou informovat veřejnost.

Výstupy svých pozorování, fotografie, mapky, texty apod. budou umisťovat na web www.krajina.zivly.cz, kde tak vznikne, podobně jako ve snímku Krajina domova, zajímavý přehled vybraných území z celé ČR.

Říjnové setkání

Významným motivačním prvkem projektu bude říjnové pětidenní setkání všech účastníků projektu v jedné z nejzajímavějších kulturních krajin ČR v CHKO Třeboňsko.

Během odborného programu se naučí základům prezentačních technik a práce s kamerou, seznámí se s krásami CHKO Třeboňska a vyslechnou několik přednášek k tématu Krajina, lidé a životní prostředí. Získané informace o krajině v ČR budou moci během exkurze do přírodních parků v Dolním Rakousku porovnat se situací u našeho souseda.

Na závěr setkání proběhne panelová diskuse, na níž budou žáci a studenti prezentovat a diskutovat téma krajiny s odborníky a politiky a slavnostně bude zahájena celorepubliková výstava Krajina domova, na které se jednotliví účastníci představí.

Výstupem projektu směrovaným k veřejnosti bude na místě vytvořené prohlášení k tématu Krajina domova, které pak spolu s tiskovou zprávou bude rozesláno médiím a vybraným politikům a institucím.

Projekt uzavře tříminutový film

V listopadu uzavřou žáci a studenti projekt tříminutovým snímkem, jenž bude dokumentovat šestiměsíční činnost. Odborná porota pak vyhodnotí nejlepší práce, jejichž tvůrci během prosincového společenského setkání v Praze obdrží věcné ceny a osvědčení podepsané ministrem ŽP.

Zkrátka nepřijdou ani školy a učitelé, kteří žáky a studenty do projektu přihlásí. Učitelé získají kvalitní odborné materiály; školy budou mít možnost se prezentovat na internetových stránkách projektu www.krajina.zivly.cz, na celorepublikové a putovní výstavě, prostřednictvím informací z projektu v projektovém newsletteru a v médiích.

 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist