Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje 1. výzvu k předkládání žádostí o podporu projektů

07.08.2009  |  126× přečteno      vytisknout článek

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje 1. výzvu k předkládání žádostí o podporu projektů Místní akční skupina MAS Moravský kras o.s. dne 5. srpna 2009 vyhlašuje v souladu se Strategickým plánem Leader „Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras“ schváleným Ministerstvem zemědělství ČR a Státním zemědělským intervenčním fondem v rámci Programu rozvoje venkova ČR, opatření IV.I.1 Místní akční skupina a opatření IV.I.2 Realizace místní rozvojové strategie

1. výzvu pro žadatele k předkládání projektů


Termín příjmů žádostí: od 1. září 2009 do 22. září 2009 do 12.00 hodin

Místo podání žádostí: kancelář MAS Moravský kras o.s., Sloup 221

Vymezení území: 54 obcí mikroregionů Černohorsko, Moravský kras, Drahanská vrchovina, Protivanovsko a Časnýř.

Celková výše finačních prostředků k rozdělení na podporu projektů: 12 mil. Kč

Více informací na naleznete na zde.

MAS Moravský kras bude od roku 2009 do roku 2013 podporovat projekty v rámci sedmi fichí neboli skupin opatření. Budou zahrnovat investiční akce do hodnoty dvou milionů. O finanční prostředky semohou zajímat organizace a podniky se sídlem na území 54 obcí mikroregionů Moravský kras, Drahanská vrchovina, Časnýř, Černohorsko a Protivanovsko.

První výzva se týká třech Fichí:

1. Příležitost pro objevy

Budování pěších tras, vinařských stezek a hippostezek. Podpora je určena na vybudování rekreačních tras, pořízení směrových tabulí a značek, odpočinkových míst nebo na výsadbu zeleně.

6. Příležitost pro místní produkty

Oblast je zaměřena na zvyšování hodnoty zemědělských a potravinářských produktů, počítá i s modernizací zemědělských podniků. Cílem je podpora rozvoje malých a středních podniků, podpora výroby, prodeje a propagace regionálních produktů a také rozvoj tradičních řemesel a drobného podnikání

7.Příležitost pro všechny generace

Tato kapitola má široký záběr. Zahrnuje oblast občanského vybavení a služeb, ale i zázemí pro společenské, kulturní, sportovní, spolkové i církevní aktivity. Je pamatováno i na informační a školicí střediska s využitím informační techniky. Konkrétním výsledkem může být například nový dům s pečovatelskou služnou, centrum pro seniory, ordinace pro lékaře nebo stravovna, nová knihovna nebo spolkový dům. V oblasti sportovních a volnočasových aktivit jde například o hřiště, tělocvičnu, dovybavení kluboven například výpočetní technikou nebo mobiliářem.

Program LEADER je velkým přínosem k rozvoji venkova, jeho prostřednictvím se samotní zemědělci a místní samosprávy učí společně rozhodovat o budoucnosti našeho venkova a převzít za ni skutečnou odpovědnost.

LEADER je z francouzského Liaison entre les actions economic rural (Propojování akcí hospodářského rozvoje venkova neboli Propojení aktivit pro rozvoj ekonomiky venkova). To samo vyjadřuje jeho původní obsah a zaměření. Po zkušenostech od roku 1991 je považován za nejefektivnější nástroj podpory venkova. Dnes se realizuje na většině území evropského venkova a rozbíhá se i v přistupujících zemí, tak jako tomu bylo u nás. Proč tomu tak je?

LEADER je založen na místním partnerství, na jednotné místní rozvojové strategii, má výrazně decentralizované řízení i financování (sami zástupci místních organizací si určují, na které aktivity se zaměří). Program je v podstatě otevřená metoda k rozvoji regionu. Za metodou samozřejmě nutně směřují prostředky na rozvoj, i když ty již s různými prioritami v různých obdobích. Metoda LEADER se opírá o přístup "zdola nahoru". To znamená, že nejvyšší hodnotu má to, co lidé žijící ve vymezeném území společně určí jako prioritu a také jednotlivě realizují. Principem je tedy propojení lidských a jiných kapacit daného území, vytvoření společné strategie a společné rozhodování. Podstatné je partnerství a spolupráce v regionu, kterého se účastní jak samosprávy, tak podnikatelé a neziskové organizace.

LEADER byl vytvořen na podporu místního partnerství a dlouhodobého rozvoje potenciálu rozvoje venkova, podporuje uplatňování integrovaných, místních a specificky zaměřených strategií trvale udržitelného rozvoje, podporuje spolupráci, výměnu zkušeností mezi regiony, inovativní přístupy a nové formy zlepšování kvality života a místní produkci.


Ing. Jozef Jančo
manažer
MAS Moravský kras o.s.
679 13 Sloup 221
tel. 739 042 933
www.mas-moravsky-kras.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist