Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Řídící výbor jednal o projektech XXI. výzvy

17.01.2011  |  zdroj: Operační program Životní prostředí  |  39× přečteno      vytisknout článek

Řídící výbor jednal o projektech XXI. výzvy

Členové řídícího výboru Operačního programu Životní prostředí na svém 17. zasedání, které se uskutečnilo 11. ledna v budově Ministerstva životního prostředí, jednali zejména o projektech předložených v rámci XXI. výzvy, jež byla zaměřena na zlepšování stavu přírody a krajiny a optimalizaci vodního režimu krajiny.

V rámci XXI. výzvy členové řídícího výboru doporučili ke schválení 16 projektů z kraje Vysočina. S deseti doporučenými projekty následoval Jihočeský a Plzeňský kraj. Naopak, dva doporučené projekty zaznamenal Olomoucký kraj, přičemž v Hlavním městě Praha, Moravskoslezském, Ústeckém, Karlovarském, Královehradeckém a Libereckém kraji nebyl ke schválení doporučen žádný projekt.

XXI. výzva byla vyhlášena 9. 6. 2010 a příjem žádostí byl ukončen 31. 8. 2010. Alokace v oblasti podpory 6.4 činila 400 milionů korun.

Přitom 200 milionů korun bylo určeno na opatření realizovaná s cílem naplňování plánů oblastí povodí definovaných v Implementačním dokumentu OPŽP a dalších 200 milionů korun na ostatní opatření. To podle Implementačního dokumentu OPŽP znamená, že z alokace oblasti podpory 6.4 bylo vyčleněno 77 milionů EUR výhradně pro naplňování plánů oblastí povodí - Plánu oblasti povodí Horního a středního Labe, Plánu oblasti povodí Ohře a Dolního Labe, Plánu oblasti povodí Horní Vltavy, Plánu oblasti povodí Berounky, Plánu oblasti povodí Dolní Vltavy, Plánu oblasti povodí Odry, Plánu oblasti povodí Moravy a Plánu oblasti povodí Dyje. Tedy na realizaci opatření ke zlepšení morfologie vodních sloţek krajiny podle Rámcové směrnice o vodách.

Vyhodnocení žádostí

V rámci XXI. výzvy bylo v oblasti podpory 6.4 přijato celkem 89 žádostí, z nichž bylo 83 akceptováno a 58 členy řídícího výboru doporučeno ke schválení. Pouze devět hodnocených žádostí členy řídícího výboru ke schválení doporučeno nebylo. Celkové náklady doporučených žádostí dosáhly 354 410 602 korun a celková výše podpory 242 189 572 korun.

Přijatelnými žadateli v rámci oblasti podpory 6.4 byly pouze veřejnoprávní subjekty ve smyslu kategorizace dle přílohy pět směrnice MŽP č. 4/2010. Žádosti předložené soukromými subjekty nebyly akceptovány z důvodu nesplnění podmínek aktuální výzvy.

Členové řídícího výboru projednali i dodatečně hodnocené žádosti v rámci XX. výzvy Operačního programu Životní prostředí, jež byla zaměřena - stejně jako XXI. výzva - na zlepšování stavu přírody a krajiny v oblasti podpory 6.4 - Optimalizace vodního režimu krajiny, ale i v oblasti podpory 6.1 - Implementace a péče o území soustavy Natura 2 000. V tomto případě členové řídícího výboru dodatečně doporučili ke schválení čtyři žádosti s celkovými náklady 57 492 000 korun a s celkovou výší podpory 47 668 169 korun.

Žádosti z VIII. a XIII. výzvy

Řídící výbor dále doporučil ke schválení osm žádostí dodatečně hodnocených v rámci XIII. výzvy v prioritní ose 1 - Zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní, oblasti podpory 1.2. - Zlepšení jakosti pitné vody. Celkové náklady dodatečně doporučených žádostí dosáhly 866 756 755 Kč a celková výše podpory 604 371 931 korun. Alokace v rámci XIII. výzvy a oblasti podpory 1.2 činila tři miliardy korun.

Další žádostí, kterou se členové řídícího výboru dodatečně zabývali, byla předložená žádost městyse Štěkeň v Jihočeském kraji na rekonstrukci kotle a zateplení v tamější základní škole. Žádost byla předložena v rámci VIII. výzvy, zaměřené na Prioritní osu 2 - Zlepšení kvality ovzduší a snižování emisí, oblasti podpory 2.1 a řídící výbor ji dodatečně doporučil ke schválení.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist