Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Vyhlášení XLII. výzvy OPŽP na individuální projekty v prioritní ose 6

18.09.2012  |  32× přečteno      vytisknout článek

Vyhlášení XLII. výzvy OPŽP na individuální projekty v prioritní ose 6

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje prostřednictvím SFŽP ČR XLII. výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Operačního programu Životní prostředí na individuální projekty v prioritní ose 6. Žádosti o podporu v rámci prioritní osy 6 jsou přijímány od 24. září do 23. listopadu 2012.

Žádosti o podporu (kritéria přijatelnosti, způsobilé výdaje) musí být v souladu s Programovým dokumentem OPŽP, Implementačním dokumentem OPŽP a výzvou pro podávání žádostí.

Podmínky pro podávání žádostí jsou uvedeny v aktuálním znění Směrnice MŽP č. 12/2012 pro předkládání žádostí a o poskytování finančních prostředků pro projekty z OPŽP a v Závazných pokynech pro žadatele a příjemce podpory v OPŽP.

Upozornění pro žadatele - omezení v rámci výzvy:

  • V oblastech podpory 6.2 a 6.4 platí u určitých opatření omezení typu přijatelných žadatelů.
  • Specifická omezení pro jednotlivé oblasti podpory jsou uvedena vždy pod výčtem podporovaných opatření.

Současně s výzvou byla na stránkách www.opzp.cz uveřejněna nová verze Závazných pokynů pro žadatele a příjemce v OPŽP (dále jen Závazné pokyny). Předmětem aktualizace Závazných pokynů byla především integrace bývalých příloh č. 1 a 4 předchozí Směrnice MŽP č. 3/2011 tak, aby žadatelé měli informace o podání žádosti a povinných podkladech v jednom uceleném dokumentu. Závazné pokyny jsou tedy strukturovány mírně odlišně než v případě předchozí verze:

  • přehled podkladů potřebných pro podání žádosti je uveden v kapitole č. 2 v řazení dle prioritních os,
  • v kapitole 3 jsou uvedena kritéria pro zařazení žadatelů do procesu prověření bonity a s tím související povinné doklady ekonomického charakteru.

Informace v jednotlivých kapitolách a dílčích celcích jsou v ZPŽP vzájemně provázány odkazy, orientace a vyhledání potřebných údajů by tedy měla být jednodušší.

Dokumenty ke XLII. výzvě OPŽP


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist