Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslav Novák slavnostně otevřel novou expozici, která pomůže třídění odpadu v Zoo Ostrava

02.11.2011  |  53× přečteno      vytisknout článek

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslav Novák slavnostně otevřel novou expozici, která pomůže třídění odpadu v Zoo Ostrava

Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. ve spolupráci s Moravskoslezským krajem pokračuje v roce 2011 v aktivitách na podporu separace odpadu v Moravskoslezském kraji. Právě dnes byla v ostravské zoologické zahradě otevřena nová expozice, která návštěvníkům přibližuje třídění, zpracování a druhotné využití odpadu, současně byly uvedeny do provozu čtyři sběrná hnízda s barevnými kontejnery na plast a papír.


Návštěvníci ostravské zoo mohou nově třídit odpad, poradí jim interaktivní expozice

Ostravská zoo ve spolupráci se společností EKO-KOM, a.s. a Moravskoslezským krajem umožní od dnešního dne svým návštěvníkům třídit odpad. V zoo vznikla celkem čtyři sběrná hnízda na plast a papír. Lidé, kteří jsou zvyklí odpad běžně třídit v domácnostech, tak mohou využít modré a žluté kontejnery také v zoo. "V České republice třídí odpad podle posledních průzkumů dvě třetiny obyvatel. Řada z nich určitě ocení možnost třídit odpad také na výletu do ostravské zoologické zahrady, která je turistickou atraktivitou s nejvyšší návštěvností v Moravskoslezském kraji. Celý projekt odpovídá jednomu z našich cílů, kterým je podpora třídění odpadu mimo domácnost," uvedl Lubomír Janda ze společnosti EKO-KOM.

Barevné kontejnery na tříděný odpad doplňuje přímo v ostravské zoo unikátní interaktivní expozice, která byla slavnostně otevřena 1. náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem právě dnes. Z té se návštěvníci dozvědí, jak správně třídit odpad do barevných kontejnerů. Unikátní je expozice v tom, že lidem ukazuje průběh zpracování tříděného odpadu a také finální výrobky z recyklátů. Ve speciálních boxech se mohou lidé seznámit například s postupem zpracování vytříděných PET lahví na vlákna, současně přitom mohou prakticky využít výrobky z recyklovaných plastů - chodník z plastových dlaždic, plastové lavičky nebo ruské kuželky.

EKO-KOM bude do konce roku výrazně podporovat třídění odpadu v Moravskoslezském kraji

Autorizovaná obalová společnost Eko-kom, a.s. v rámci dlouhodobé spolupráce s krajským úřadem Moravskoslezského kraje na projektu Intenzifikace odděleného sběru a využívání vytříděných složek komunálního odpadu včetně obalové složky podporuje rozvoj třídění odpadu v regionu. V letošním roce bylo v rámci projektu poskytnuto zdarma městům a obcím 787 barevných kontejnerů na tříděný odpad. Jejich rozmístění doplňuje soubor informačních a vzdělávacích aktivit s názvem TŘÍDÍME!!! Největší množství aktivit na podporu třídění odpadu je směřováno do okresů Karviná a Ostrava, které patří mezi oblasti s největším potenciálem růstu výtěžnosti tříděného sběru odpadu.

Kromě expozice v ostravské zoo je to například distribuce 1 700 speciálních tašek na tříděný odpad do domácností v Karviné, Havířově a Bohumíně, která proběhne v polovině listopadu. V 12 největších městech kraje budou navíc v listopadu polepeny kontejnery na směsný odpad samolepkami, které budou informovat o tom, jaký odpad lze vytřídit, a tedy nepatří do směsných nádob. Komunikační kampaň je také zaměřena na odborníky v oblasti odpadového hospodářství z řad státní správy a samosprávy Pro ně EKO-KOM, a.s ve spolupráci s Moravskoslezským krajem připravil 5 specializovaných seminářů. V jejich rámci účastníci probírají témata integrovaného krajského systému nakládání s odpady a roli měst a obcí v celém systému nakládání s odpady. Zástupci měst a obcí se sejdou také 1. prosince, kdy budou v rámci soutěže O KERAMICKOU POPELNICI vyhlášeny výsledky výtěžnosti tříděného odpadu v městech a obcích Moravskoslezského kraje.

"Moravskoslezský kraj dosáhl za rok 2010 meziročního nárůstu výtěžnosti tříděného sběru plastů, papíru, skla a nápojového kartonu ve výši 6 %, což ho řadí mezi tři nejlepší kraje v České republice. Byli bychom rádi a pevně věříme, že nárůst bude pokračovat také v roce 2011 i díky projektům na kterých se Moravskoslezský kraj podílí. Primárně podporujeme takové aktivity, které obyvatelům kraje maximálně usnadní třídění odpadu," uvedl 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Více informací o kampani TŘÍDÍME!!! najdete na webu www.tridime.info.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist