Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Moravské neziskovky mohou žádat o švýcarský grant

Moravské neziskovky mohou žádat o švýcarský grant

Od pondělí 4. října mohou neziskové organizace z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje žádat o finanční podporu z Blokového grantu, který administruje Nadace Partnerství. Prostředky z Blokového grantu jsou určeny na oblasti sociálních služeb a životního prostředí.

"Cílem první výzvy je podpořit neziskové organizace a jejich stávající činnosti. Vycházíme z Analýzy potřeb neziskových organizací, kterou jsme v dotčených krajích provedli v minulém roce a která zohledňuje i dopad ekonomické krize na celý sektor," uvádí grantový manažer František Brückner z Nadace Partnerství. Díky Programu švýcarsko-české spolupráce rozdělí Nadace Partnerství mezi moravské a slezské neziskovky ve třech výzvách v letech 2010 - 2014 85 milionů korun. Uzávěrka první výzvy je 7. prosince 2010, maximální výše jednoho grantu činí 4 625 000 korun a celkem bude v první výzvě rozděleno přes 42 milionů korun.

Žádost o podporu v Blokovém grantu mohou podat občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církve, nadace a nadační fondy. V oblasti životního prostředí budou podpořeny především projekty zaměřené na jeho ochranu, lepší informovanost o environmentálních tématech a naplňování principů udržitelného rozvoje na daném území. V sociální oblasti jsou dotace z Blokového grantu určeny zejména na zvýšení dostupnosti a úrovně sociálních služeb.

"Neziskové organizace mohou žádat také podporu na posílení jejich organizační, personální a finanční kapacity, tedy například na prostorové a materiální vybavení, vytváření nebo aktualizace strategického plánu, posílení marketingového a projektového řízení, zvýšení kvalifikace pracovníků nebo na podporu publicity," dodává Brückner. Bližší informace naleznou zájemci na www.nadacepartnerstvi.cz

Mezi každou podporovanou oblast rozdělí Nadace Partnerství v první výzvě přes 21 milionů korun. "V první výzvě klademe důraz spíše na udržitelnost projektů a stabilizaci neziskových organizací než na vytváření nových projektů. Naším cílem je podpořit hlavně stávající činnosti neziskovek, ve kterých jsou dobré a které jsou pro region potřebné. Aby přitom nemusely roubovat svoje aktivity na podmínky vyhlášení, jak je to obvyklé u většiny dotačních programů," uzavírá ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

Blokový grant - Fond pro nestátní neziskové organizace je účelově vázaný fond zřízený na financování sociálních a ekologických projektů nestátních neziskových organizací. Dohled nad jeho implementací provádí Ministerstvo financí ČR.

Kontakt: František Brückner, e-mail: frantisek.bruckner@nap.cz, tel: 515 903 115


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist