Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nadace Partnerství rozdělí přes 35 milionů korun na neziskové projekty

Nadace Partnerství rozdělí přes 35 milionů korun na neziskové projekty

Neziskové organizace působící v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji obdrží celkem přes 35 milionů korun na projekty zabývající se poskytováním sociálních služeb a problematikou životního prostředí. Finanční prostředky pochází z 1. výzvy Blokového grantu, který administruje Nadace Partnerství. Zájem neziskových organizací o podporu byl vysoký - sešlo se celkem 107 žádostí, ze kterých bylo 26 úspěšných. Nadace Partnerství rozdělí v Blokovém grantu ve třech výzvách celkem 84,5 milionů korun. Vyhlášení 2. výzvy chystá nadace v srpnu 2011.

Hlavním cílem první výzvy Blokového grantu bylo nejen podpořit sociální a environmentální projekty neziskových organizací, ale také napomoci ke stabilizaci neziskovek. Žádost o podporu mohla podávat občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církve, nadace a nadační fondy. Na poskytování sociálních služeb rozdělí v 1. výzvě Blokového grantu Nadace Partnerství přes 16,5 milionů korun, v oblasti životního prostředí přes 18,6 milionů korun.

"Původně mělo být v 1. výzvě Blokového grantu rozděleno přes 42 milionů korun. Protože však velká část projektů nebyla dostatečně obsahově ani formálně kvalitně zpracována, bude to o 7 milionů méně," uvádí František Brückner z Nadace Partnerství. Nevyužité prostředky rozdělí nadace v dalších výzvách Blokového grantu.

"Žadatelé ve svých projektech často opomíjeli nebo jen v minimální míře využívali vytváření udržitelných produktů či posílení udržitelnosti organizace a příliš spoléhali na další financování z obvyklých veřejných zdrojů. Někteří také spoléhali spíše na zavedené jméno své organizace než na kvalitní zpracování svých projektů," vysvětluje František Brückner některé z hlavních důvodů nepodpoření žádosti. Nadace Partnerství nejčastější chyby v žádostech i připomínky hodnotitelů a členů komisí vyhodnotí a navrhne podle nich změny ve vyhlášení 2. výzvy Blokového grantu a v grantových podmínkách. " Na druhé straně však musím říct, že projekty vybrané k podpoře jsou velmi kvalitně zpracovány. Pevně věřím, že v příštích výzvách žadatelé lépe pochopí specifika Blokového grantu a kvalita podávaných žádostí bude vyšší," uzavírá Brückner.

Zájemcům o podporu v Blokovém grantu věnovala Nadace Partnerství před vyhlášením 1. výzvy i v průběhu podávání žádostí velkou pozornost. Ve všech třech krajích uspořádala semináře pro žadatele, kterých se dohromady zúčastnilo 220 zájemců. V průběhu trvání výzvy zodpověděli pracovníci Nadace Partnerství cca 350 telefonických dotazů, 156 emailů a poskytli 18 osobních konzultací. Hodnocení kvality přijatých žádostí probíhá dvoukolově - nejdříve žádosti hodnotí nezávislí externí hodnotitelé, následně pětičlenná odborná hodnoticí komise. Definitivně schvaluje podpořené projekty správní rada Nadace Partnerství. Pro environmentální i sociální oblast jsou hodnotitelé i členové komise odlišní.

Více informací o Blokovém grantu: www.nadacepartnerstvi.cz
Kontakt:
František Brückner, vedoucí manager Blokového grantu
e-mail: frantisek.bruckner@nap.cz, tel: 515 903 115


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist