Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na seminář Brownfieldy - vzdělávání a praxe

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce z řad akademických pracovníků a studentů vysokých škol...

Seminář bude rozdělen do dvou sekcí. Cílem dopolední části semináře bude seznámení posluchačů s tématem, vytvoření představy o vážnosti a aktuálnosti dané problematiky a dále prezentace nového oboru a metod vzdělávání. Odpolední část semináře bude zaměřena na prohloubení znalostí a rozšíření informací demonstrovaných na konkrétních příkladech. Sérii přednášek povedou zkušení lektoři z řad akademických pracovníků VŠB a čeští i zahraniční odborníci z praxe, kteří se tématu brownfieldů věnují denně, a mají tak možnost podělit se o své zkušenosti a předat posluchačům cenné rady. Ústřední tématikou semináře bude obnova a znovuvyužití Brownfieldů a prezentace edukačního programu nově vznikajícího magisterského oboru: Evropská škola pro obnovu brownfieldů, postgraduální a e-learningová forma studia. Během kurzu bude zajištěno občerstvení a účast na kurzu je BEZPLATNÁ.


Co jsou to brownfieldy?

Celoevropským problémem z hlediska ochrany a tvorby životního prostředí v městském a příměstském prostředí je revitalizace a možnosti nového využití opuštěných, starých průmyslových areálů, idustriálních ploch a území ovlivněných těžbou tzv. brownfieldů. Tyto plochy ohrožují veřejné zdraví a vytváří rizika pro životní prostředí a snižují využitelnou plochu v rámci urbanizovaných celků. Rehabilitace, regenerace brownfieldů má rostoucí význam pro všechny členské státy EU, obnova a jejich využití je významným příspěvkem k vytvoření podmínek nezbytných pro udržitelný rozvoj. Současně se často jedná a poměrně dlouhodobé, finančně náročné, komplexní činnosti, zahrnující široké spektrum odborných disciplín. Protože ale v současné době v EU neexistují žádné profesionální nebo vzdělávací standardy pro obnovu brownfieldů, byl vypracován a podán projekt, jehož hlavním cílem je právě řešení problematiky brownfieldů na vzdělávací a aplikační úrovni. Tento projekt bude na uvedeném semináři taktéž prezentován.


Datum konání:

1.    prosince 2011

Místo konání:

VŠB-TU Ostrava, Nová Aula
17. Listopadu 15/2172
Ostrava - Poruba                                                 

Pořadatelé:


Doc. Ing. Barbara Stalmachová, CSc.
Mgr. Hana Franková
Ing. Eva Lacková

Váš zájem o seminář nahlaste prostřednictvím e-mailu nejpozději do 13. listopadu 2011 na :

hanny.frankova@seznam.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist