Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Environmentální vzdělávací programy rozšiřují výuku odborných předmětů

18.12.2011  |  68× přečteno      vytisknout článek

Environmentální vzdělávací programy rozšiřují výuku odborných předmětů

Občanské sdružení ENVIC, ve spolupráci se 4 partnery a 5 středními školami v Plzeňském kraji, právě dokončilo projekt Specializované environmentální programy pro střední školy v Plzeňském kraji. Bylo vytvořeno 6 unikátních environmentálních vzdělávacích programů, které rozšiřují výuku na konkrétních středních školách. Projekt byl podpořen z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Unikátní projekty rozšiřují environmentální vzdělávání na školách
"Projekt Specializované environmentální programy pro střední školy Plzeňského kraje rozšiřuje konkrétní odborné předměty o nové poznatky z oblastí souvisejících s efektivnějším nakládáním s energiemi, ochranou přírody a životního prostředí obecně, environmentálně šetrnějšími výrobními procesy a postupy", vysvětluje ideu projektu Tomáš Popp z občanského sdružení ENVIC, které je jeho realizátorem. Všechny úpravy odborných předmětů jsou zapracovány do Školních vzdělávacích i tematických plánů konkrétních středních škol. Je tak zajištěna kontinuita vzdělávání. Ke každému programu vznikly unikátní učební materiály rozšiřující a didakticky doplňující obsah i formu vzdělávacích programů.
Díky realizaci projektu, získali studenti konkrétních studijních oborů nové znalosti a zkušenosti, které jim napomohou lépe se uplatnit na trhu práce. Projekt propojuje odborné vzdělávání s tématy z oblasti životního prostře! dí, jako jsou úspory energií, moderní stavební materiály a trendy, pasivní a nízkoenergetické domy, ochrana přírody, ekologické zemědělství, vliv zemědělské činnosti na životní prostředí, ochrana krajiny, environmentální provoz podniku apod.

Vzdělávací environmentální programy pro 5 středních škol
V rámci projektu byly vytvořeny ucelené vzdělávací programy zaměřené na konkrétní studijní obory. "Lidská činnost významně ovlivňuje životní prostředí. Studenti budou i ve svých profesních životech rozhodovat a ovlivňovat míru jeho zatížení. Proto je důležité, aby si tuto odpovědnost uvědomili. Měli by být schopni své rozhodování opřít o aktuální a ověřené informace a rozhodovat se na základě nabytých zkušeností. V tom jim projekt velmi pomohl", říká Tomáš Popp, vedoucí projektu z občanského sdružení ENVIC.
Bylo vytvořeno 6 vzdělávacích programů na 5 středních školách v Plzeňském kraji: Environmentálně šetrné stavby (Střední průmyslová škola stavební Plzeň), Zemědělst! ví a ochrana přírody (Střední škola zemědělská a potravinářská! Klatovy ), Environmentálně šetrný zemědělský provoz (Gymnázium a střední odborná škola Plasy), Environmentální principy v podnikání (Gymnázium a střední škola Rokycany), Environmentální přírodopis (Gymnázium a střední odborná škola Plasy), Územní systém ekologické stability (Církevní střední odborná škola Spálené Poříčí).
Každý vzdělávací program je vytvořen speciálně pro konkrétní učební obory i předměty. "Programy jsou součástí Školních vzdělávacích plánů a ve výuce samozřejmě aplikovány. Doplňují je učební materiály, pracovní listy, příklady exkurzí a aplikace pro interaktivní tabule", doplňuje Popp. Materiály jsou ke stažení na www.enviprogramy.cz.

Kontaktní osoba: Tomáš Popp
Telefon: 739 654 834
E-mail: tomas.popp@envic.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist