Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Stipendijní program GE Foundation Scholar-Leaders opět otevřen - zájemci si mohou podat přihlášku do 5. března

17.02.2012  |  60× přečteno      vytisknout článek

Stipendijní program GE Foundation Scholar-Leaders opět otevřen - zájemci si mohou podat přihlášku do 5. března

Nadace GE Foundation a Institut mezinárodního vzdělávání (Institute of International Education, IIE) již podesáté nabízí zájemcům možnost účasti ve stipendijního programu Scholar-Leaders. Tento univerzitní program má za cíl rozvíjet vůdčí schopnosti vybraných studentů a podporovat vznik nové generace mezinárodně konkurenceschopných vůdčích osobností. Při výběru a náboru těch nejlepších univerzitních studentů jsou uplatňována nekompromisní mezinárodní kritéria. Kromě dosažení vynikající pozice ve svém příslušeném oboru budou mít účastníci programu rovněž možnost hrát významnou roli v životě svých komunit.

Od uchazečů z řad univerzitních studentů jsou požadovány nejen vynikající studijní výsledky, ale také aktivní zapojení do mimoškolních aktivit (například účast ve studentských skupinách či v komunitních projektech, dobrovolnická práce), jakož i určité vůdčí schopnosti. Vybraní studenti obdrží dvouleté stipendium ve výší 3000 eur (1500 eur ročně). Stipendisté budou mít rovněž možnost zúčastnit se regionálních programů Leadership Development, v jejichž rámci se seznámí s působením společnosti GE a setkají se s vedoucími pracovníky společnosti působícími v jejích různých divizích.

"Vzdělání, udržitelný rozvoj, konkurenceschopnost a hospodářský růst jsou navzájem neoddělitelně propojeny. K aktivitám společnosti GE již tradičně patří také investice do mladých profesionálů. Těší nás, že se náš program GE Foundation Scholar-Leaders dočkal v Česku již osmého ročníku. Jeho účastníci mají možnost osobně se seznámit s hodnotami a obchodními zásadami mezinárodní společnosti, proniknout do světa mezinárodního obchodu a získat velice užitečné konexe. Tento filantropický stipendijní program představuje investici do nové generace vůdčích osobností ve střední a východní Evropě. Studentům z Polska, České republiky, Maďarska a Rumunska poskytuje příležitost k vybudování sítě mladých intelektuálů, jež v budoucnu umožní lepší spolupráci mezi zeměmi regionu, z níž budou moci těžit jednotlivé země i region jako celek. S hrdostí můžeme oznámit, že spolu s letošními 32 stipendisty překročila tato mezinárodní síť hranici 400 členů," uvedl Leslaw Kuzaj, Regionální ředitel společnosti GE pro střední Evropu.

Programu GE Foundation Scholar-Leaders se mohou v ČR zúčastnit studenti druhého ročníku bakalářského studia technických oborů, ekonomie a managementu na pěti vybraných vysokých školách (VUT v Brně, ČVUT v Praze, Česká zemědělská univerzita v Praze, Masarykova univerzita v Brně, Technická univerzita v Ostravě) s dobrou znalostí anglického jazyka.

Mezi podmínky pro udělení stipendia patří: podání vyplněné žádosti spolu s esejí o rozsahu 1000 slov, dvě písemná doporučení (minimálně jedno poskytnuté profesorem), životopis, fotokopie dokumentů potvrzujících splnění prvního ročníku studia a jejich anglický překlad (překlad nemusí být úředně ověřený). Přihlášky mohou uchazeči podávat do 5. března 2012.
Podrobné informace a přihláška jsou k dispozici k nahlédnutí a stažení na http://www.scholarshipandmore.org/cee.

Program GE Foundation Scholar-Leaders je první univerzitní stipendijní program realizovaný v Maďarsku a střední Evropě díky financování GE Foundation, filantropické organizace společnosti General Electric Company (GE). Úspěch programu v Maďarsku po jeho zahájení na podzim roku 2002 přiměl nadaci GE Foundation umožnit evropské centrále Institutu mezinárodního vzdělávání v Budapešti nabídnout program také univerzitám v Polsku, České republice a později i v Rumunsku. Řady účastníků programu zaměřeného na rozvoj a zdokonalení vůdčích schopností mladých profesionálů, jež je štědře financován nadací GE Foundation, rozšířilo v roce 2011 celkem 32 nových studentů, a to díky zapojení univerzit z Maďarska, Polska, České republiky a Rumunska. Počet zúčastněných studentů ze střední a východní Evropy tak loni vzrostl téměř na 400.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist