Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

SOUTĚŽ STUDENTSKÝCH PRACÍ UMOŽNÍ STUDENTŮM MEZIOBOROVÝ DIALOG

06.06.2012  |  13× přečteno      vytisknout článek

SOUTĚŽ STUDENTSKÝCH PRACÍ UMOŽNÍ STUDENTŮM MEZIOBOROVÝ DIALOG

Jihomoravský kraj prostřednictvím Lipky - školskéhozařízeníproenvironmentálnívzdělávání, zaspolupráceEkologickéhoinstitutuVeronica, vyhlašují X. ročník Soutěže diplomových a bakalářských prací s tematikou životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje.
 
Přihlásit se mohou studentky a studenti, kteří práci obhájili na podzim 2011 nebo na jaře 2012. O vítězi rozhodne komise složená z akademických pracovníků, představitelů nevládních organizací, zástupců státní správy, odborníků státní ochrany přírody i zástupců z firem. Tři nejlepší práce obou kategorií budou oceněny finanční odměnou (1. místo 10 000 Kč, 2. místo 5 000 Kč, 3. místo 3 000 Kč), věcnými cenami a čestným uznáním. Ceny předá hejtman Jihomoravského kraje na závěrečném studentském workshopu, který proběhne na Krajském úřadu Jihomoravského kraje v Brně. Z anotací přihlášených prací bude vytvořen sborník s ISBN a účastníci tak získají nejen mezioborovou konferenční zkušenost, ale také publikační záznam do svého životopisu.
 
Z 31 prací přihlášených v loňském roce zvolila odborná komise jako nejlepší v diplomové kategorii práciJiříhoŠerkaz FakultyarchitekturyVysokéhoučenítechnickéhoVodaveveřejnémprostorustaréhoBrna.Prácesezabýváoptimalizacíhospodařenísesrážkovouvodouapodleporotyjevýjimečnákvalitouzpracováníiobsahovounáplní.V kategorii bakalářských pracívyniklaVeronikaTomanovás tématemNávrhmanagementufloristickyvýznamnýchlokalitv okolíobceÚstup. Práce jecennápředevšímpřesahemodterénníhoprůzkumuk návrhůmmanagementu. "Vybratnejlepšíprácebylskutečněobtížnýúkol,protosekomiserozhodlaudělitdvě3. místav kategoriidiplomových prací," uvádíkoordinátorsoutěžeJanTrávníček.PořadatelskáorganizacedáleudělilazvláštnícenuLipkyGabrieleHájkovézadiplomovoupráciEkologie,ochranářiaenvironmentálníproblematikav Brněv 2. polovině80.let20.století.
 
 "Soutěž každoročně podporuje spolupráci vysokých škol s Jihomoravským krajem a podněcuje zájem odborné i laické veřejnosti o aktuální otázky ekologie a životního prostředí," vysvětluje Anna Hubáčková, vedoucí odboru životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Studenti přírodovědeckých, technických i humanitních fakult se setkávají nejen mezi sebou, ale diskutují také s představiteli kraje, kteří o životním prostředí rozhodují v praxi. "Soutěž se postupně zařadila mezi všeobecně známé a uznávané události, které svým významem přesahují administrativně vymezenou jižní Moravu. Důkazem je i účast studentů z mimobrněnských univerzit - v roce 2011 z Univerzity Karlovy a z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích," doplňuje koordinátor soutěže Jan Trávníček z Lipky.Řada účastníků předchozích kol na sebe právě díky soutěži upozornila, a navázala tak kontakt se svými budoucími zaměstnavateli.
 
 
 
 
Obhájené absolventské práce a posudky vedoucího a oponenta je třeba zaslat (či osobně doručit) v tištěné formě (stačí kroužková vazba) na adresu Lipky, pracoviště Kamenná na Kamenné 20 a zároveň poslat elektronicky na adresu jan.travnicek@lipka.cz. Přihlašuje se do 30. června 2012. Podrobné informace k přihlášení jsou na stránce http://www.lipka.cz/kamenna-vysokoskolska-vyuka?idc=1228. Informace z předchozích ročníků najdete na stránkách Lipky (http://www.lipka.cz/kamenna-vysokoskolska-vyuka?idc=920), Ekologického institutu Veronica (http://www.veronica.cz/?id=21) a Odboru životního prostředí Krajského úřadu JMK (http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=5347&TypeID=2).  
 
 
Kontakt:
RNDr. Jan Trávníček, jan.travnicek@lipka.cz, tel.: 543 420 823, mobil: 732 827 063
 
Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání
pracoviště Kamenná
Kamenná 20
639 00 Brno


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist