Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Operační program Životní prostředí přinese 300 milionů korun projektům zoologických zahrad, záchranných stanic nebo dětským hřištím a zahradám v přírodním stylu

13.11.2012  |  zdroj: MŽP  |  40× přečteno      vytisknout článek

Operační program Životní prostředí přinese 300 milionů korun projektům zoologických zahrad, záchranných stanic nebo dětským hřištím a zahradám v přírodním stylu

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje prostřednictvím Státního fondu životního prostředí České republiky 43. výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Vyhlašovaná výzva je zaměřena primárně na podporu projektů zoologických zahrad, záchranných stanic a záchytných center CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin). Další podporovanou aktivitou je pak úprava dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu při mateřských školkách. Příjem žádostí bude probíhat od 3. prosince 2012 do 28. února 2013. Na tuto výzvu je vyčleněno přibližně 300 milionů korun.

"Jednou z mých priorit je efektivní čerpání evropských peněz. V dnešní době, kdy stát musí každou korunu, než ji utratí, obracet ne dvakrát, ale třikrát, je operační program jedním z nástrojů, jak podpořit smysluplné projekty," říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

"Oblasti rozvoje zoologických zahrad, záchytných stanic a center, nebo rozvoje přírodních mateřských školek jsou pro nás důležité z pohledu ochrany životního prostředí. Proto jsme se rozhodli je podpořit právě touto formou. Už dříve jsme přispěli k rozvoji přírodních učeben základních škol. To vyvolalo značný zájem u veřejnosti. Věřím, že tato výzva bude úspěšná," říká náměstek ministra životního prostředí Martin Frélich.

Podporovány jsou projekty zaměřené na rekonstrukci, dostavbu nebo přístavbu stávajících nebo výstavbu nových objektů center a poraden. Dále bude v rámci oblasti podpory možné spolufinancovat projekty zaměřené na:

.        tvorbu materiálů a pomůcek investičního charakteru - úpravy dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu při mateřských školách. Podpora se týká projektů zpracovaných podle principů uvedených v publikaci MŽP "Dětská hřiště a zahrady v přírodním stylu",

.        tvorbu materiálů a pomůcek investičního charakteru - pouze vytvoření a rozvoj zázemí pro subjekty pracující podle konceptu lesní mateřské školy.

Maximální výše podpory na jeden projekt v opatřeních rekonstrukce, dostavby nebo přístavby stávajících nebo nových objektů center a poraden činí 30 mil. Kč.

Maximální výše podpory na jeden projekt technického vybavení center a poraden investičního charakteru činí 2 mil. Kč.

Maximální výše podpory na jeden projekt tvorby materiálů a pomůcek investičního charakteru činí 5 mil. Kč.

Všechny závazné dokumenty jsou k dispozici na internetových stránkách Operačního programu Životní prostředí www.opzp.cz.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist