Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Poznejte ten nejekologičtější beton!

20.07.2011  |  182× přečteno      vytisknout článek

V České republice, na rozdíl od zahraničí, je beton vnímán negativně. Ale proč? Je to zejména tím, že je u nás beton synonymem neekologického materiálu. V současné době se však beton posunul ve vývoji a v inovativnosti do zcela jiné úrovně. Nejen kvalita, ale i ekologická výroba hraje při výběru zásadní roli.

V lidech, kteří staví, slovo BETON vzbuzuje stále jistou averzi. Tu obratně popsali mnohé politické strany ve volební kampani heslem: "Méně betonu, více zeleně". Přesto si mnozí z nás uvědomují, že to bez betonu prostě nejde. To je fakt. Ale co když bude beton vyroben tak, že to bude ten nejekologičtější beton na trhu a přitom si uchová vysokou kvalitu? To splňují betony od výrobce CEMEX.


Tento článek vám nabízí jednu z cest, jak si vybrat ekologický beton do hrubé stavby, nebo některé betonové speciální produkty jako jsou lité anhydritové podlahy, či v Čechách výjimečný litý vymývaný beton GraniSol s přírodním vzhledem. Předním výrobce celé řady betonů, firma CEMEX, si zakládá na vysoké kvalitě a ekologičnosti svých výrobků. Její speciální produkty jsou nejen vysoce kvalitní, ale hlavně je jejich výroba řešena s důrazem na ekologii. Seznamte se s nejekologičtějším a inovativním betonem. Poznejte betonové speciální produkty.

Popis sortimentu CEMEX

široká škála betonů
CEMEX patří mezi přední výrobce betonu v České republice, kde provozuje více než 50 betonáren. Nabídka zahrnuje čerstvý beton, speciální betony, lité podlahové potěry, cementové potěry a pěny, samozhutnitelné betony apod.

přírodní tříděné
kamenivo
Vysoce kvalitní přírodní těžené kamenivo tříděné i netříděné, písek a zahradní kámen. Tříděné kamenivo vyrábíme v několika frakcích tak, abychom splnili požadavky na certifikované betonové směsi. Veškeré technologické postupy splňují náročná kvalitativní kriteria. Jsme držiteli certifikátu ISO 9001.

lité anhydritové potěry AnhyLevel
AhnyLevel je samonivelační podlahový potěr na bázi síranu vápenatého. AnhyLevel se vyznačuje snadnou zpracovatelností, rychlou pokládkou a vysokou finální pevnosti. Umožňuje vytvoření dokonalé rovné podlahové plochy pod finální nášlapné vrstvy a je ideálním řešením pro maximální efektivitu systémů podlahových topení. V dnešní době se použití potěru AnhyLevel řadí mezi nejspolehlivější podlahové technologie s výraznou eliminaci vzniku poruch v podlahových konstrukcích.

sádrové potěry AlfaLevel
AlfaLevel je litý podlahový potěr na bázi hemihydrátu síranu vápenatého - tzv. alfasádry. Oproti potěrům na bázi anhydritu (AnhyLevel) je dříve pochozí a pro lepené podlahoviny není třeba povrch potěru brousit (nevytváří tzv. šlem). Potěr AlfaLevel je vhodný jako podkladní podlahové vrstvy ve vnitřních suchých prostorách všech typů bytové, občanské i průmyslové výstavby, v novostavbách i rekonstrukcích.

lité cementové potěry CemLevel
CemLevel je speciálně modifikovaný cementový potěr,  který je specifický vysokou tekutostí a zároveň minimálním smršťováním při zrání a schnutí. Cementový samonivelační potěr CemLevel nalézá uplatnění hlavně v místech, kde není možné použít  anhydritových potěrů např. z důvodu trvalé vlhkého prostředí, nebo v prostorech s požadovanou a garantovanou pevností cementové podlahy.

lité izolační cementové pěny PoroFlow
PoroFlow  je litá izolační směs  na bázi pěnobetonu případně s doplněním polystyrénu. Umožňuje snadné a rychle provedení tepelné izolace a vyrovnání jakéhokoliv podkladu bez ohledu na velikost a rozsah nerovností. nebo výskytů instalačních rozvodů. Díky své tekutosti a přizpůsobivosti je snadné nastavení potřebné nivelety a vytvoření spolehlivého, kompaktního podkladu. PoroFlow  je možné provádět ve spádu až 8 %.

lehce zhutnitelné a samozhutnitelné betony Compacton
Compacton je řada lehce zhutnitelných a samozhutnitelných betonů přinášející moderní a spolehlivý způsob betonáže. Compacton působením své vlastní váhy vyplní jakýkoliv tvar bednění, dostatečně obalí armaturu a zbaví se vzduchových pórů bez nutnosti strojního vibrování. Realizace plošných konstrukcí je rychlá a přesná.

transportní zdící malta ReadyMalt
ReadyMalt  je hotová cementová zdící malta se zpracovatelností až 36 hodin, určená k přímému zpracování na stavbě. Použití transportních malt je moderním řešením výstavby s omezenou skladovací a výrobní plochou, nebo nedostatečným zdrojem energií pro lokální výrobu. ReadyMalt  přináší efektivní a čisté zdění na vaše stavby. Optimálně nastavená konzistence umožňuje použití pro ložnou tloušťku spáry 7 - 14 mm. Tuhnutí  ReadyMalt  nastává ihned po kontaktu s nasákavými materiály.

dekorativní beton s vymývaným povrchem GraniSol
GraniSol je speciální systém provádění betonových ploch s vymývaným povrchem, kdy je umožněno kontrolovaným vymýváním zvýraznit charakter  přírodního kameniva přímo na místě realizace. Široké spektrum barev a vzhledů tak dává vysokou užitnou výhodu betonu, jenž je citlivě a esteticky zakomponován do okolního prostředí.

Více informací o produktech naleznete na www.cemex.cz a www.specialni-produkty.cz.

kontakty:

Telefon: +420 257 257 400
Fax: +420 257 257 480
E-mail: cz-cemex@cemex.com
Web: www.cemex.cz, www.specialni-produkty.cz
Adresa: Řevnická 170/4, 15521 Praha
 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
RENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist