Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Izolace pro energeticky úsporné domy

06.12.2012  |  zdroj: STAVITEL  |  52× přečteno      vytisknout článek

Izolace pro energeticky úsporné domy

ROCKWOOL představil na veletrhu PASIVNÍ DOMY 2012 komplexní řešení izolací pro energeticky úsporné domy.

Úbytek energetických zdrojů a stále rostoucí ceny energií se dotýkají nejen každodenního života obyvatel, ale také všech průmyslových odvětví. Energeticky úsporné stavění již zdaleka není jen mýtus a tuto skutečnost ukázal rovněž veletrh PASIVNÍ DOMY 2012. Ve dnech 25. a 26. října 2012 se všem zájemcům o úspory energií při nové výstavbě i rekonstrukci otevřely brány brněnského výstaviště a návštěvníci měli příležitost získat aktuální informace o nejnovějších trendech, materiálech a výrobcích pro nízkoenergetickou, pasivní výstavbu a také blížící se výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie. Izolační materiály pro zateplení hrají v této oblasti nezastupitelnou roli a patří k zásadním stavebním prvkům ovlivňujícím výslednou energetickou náročnost budov. Izolace ROCKWOOL na veletrhu představily komplexní energeticky úsporná řešení pro zateplení bez kompromisů.

SETKÁNÍ ODBORNÉ VEŘEJNOSTI

Pod záštitou předsedy vlády České republiky, zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu, České komory architektů a České komory autorizovaných inženýrů a techniků se letos konal již osmý ročník mezinárodní konference a veletrhu PASIVNÍ DOMY 2012. Akce přinesla nejen nejnovější informace o výstavbě v pasivním a nízkoenergetickém standardu, ale stala se jedinečnou příležitostí k setkání odborné i široké veřejnosti.

Celkové zaměření veletrhu se neslo právě v duchu energeticky úsporné výstavby. K jejímu zajištění je nezbytné zapracovat konkrétní řešení pro úspory energie již do samotného architektonického návrhu. Jeden z hlavních kroků spočívá v minimalizaci tepelných ztrát. Vhodným nástrojem k jeho dosažení je volba správné tepelné izolace. Od skutečně kvalitní izolace se však dnes očekává mnohem více než jen zateplení. Měla by zajistit maximální bezpečnost stavby z hlediska požární ochrany, komfortní užívání bez nadměrného hluku a zásadních dopadů na životní prostředí. Návštěvníci veletrhu se mohli přesvědčit, že kamenná vlna ROCKWOOL splňuje všechna uvedená kritéria a sortiment produktů z ní vyráběných nabízí řešení pro každou stavební konstrukci, jak pro rodinné a bytové domy, tak i pro průmyslové objekty či další veřejné budovy.

ZÁJEM BYL O ZATEPLENÍ FASÁD

Zájem a dotazy veřejnosti se týkaly zejména kontaktního zateplení fasád, pro které je určena patentovaná speciální dvouvrstvá izolační deska Frontrock MAX E. "Za kvalitu desky Frontrock MAX E hovoří především řada realizovaných projektů u nás i v zahraničí. V letošním roce potvrdila tato izolace své kvality v náročných testech, jejichž výsledkem je certifikace kvalitativní třídy A," poznamenal Ing. Josef Mik, marketingový manažer společnosti ROCKWOOL.

Tato fasádní deska má výborné tepelně izolační vlastnosti a zároveň zvyšuje požární bezpečnost budov. "V současné době se jedná o jedinou fasádní desku vyráběnou až do tloušťky 280 mm, která je ideální pro energeticky úsporné a pasivní domy. ROCKWOOL zároveň nabízí řešení i pro blížící se výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie. Ta se brzy stane realitou díky směrnici EPBD II", řekl dále Ing. Josef Mik. Znalost této směrnice si všichni zájemci mohli prověřit v anketě "EPBD II a IZOLACE ROCKWOOL," které bylo možné se zúčastnit v průběhu obou veletržních dní.

ŘEŠENÍ PRO ŠIKMÉ STŘECHY

Kromě řešení pro fasády se návštěvníci dále zajímali o zateplení šikmých střech, pro které společnost ROCKWOOL nabízí desku Airrock ND s nejlepšími tepelně izolačními a akustickými vlastnostmi. A právě díky zvukové pohltivosti je tento produkt vhodným řešením rovněž pro izolaci příček. Do architektonických návrhů se opět vrací ploché střechy, pro které je určena deska Monrock MAX E. Ta je rovněž vyráběná patentovanou technologií "Dual Density", stejně jako fasádní izolace Frontrock MAX E.

NOVINKY PRO PODLAHY A STROPY

Především projektantům a architektům byly představeny novinky pro izolaci podlah a stropů. K těmto novinkám patří izolace Steprock HD4F s povrchovou úpravou netkanou textilií pro aplikaci do lehkých i těžkých plovoucích podlah a dále lamela Fasrock LG1 pro stropy nevytápěných prostor, jako jsou suterény, garáže a další technické místnosti.

"Na veletrhu jsme byli velmi potěšeni vysokou návštěvností a zájmem o konkrétní řešení pro zateplení budov. Je vidět, že potřeba energetických úspor se stává běžnou součástí života každého z nás. Anketa na téma znalosti klíčových požadavků EPBD II nám ukázala, na co se máme dále zaměřit v marketingové komunikaci. Příjemným zjištěním pro nás rovněž bylo povědomí o výhodách kamenné vlny i mezi mladou generací budoucích projektantů a architektů z řad studentů. Mnozí z nich produkty ROCKWOOL zapracovávají do svých prvních návrhů a my jsme nadále připraveni spolupráci na této úrovni rozvíjet," zhodnotil průběh veletrhu Ing. Josef Mik.

NEZBYTNOST ZATEPLOVÁNÍ

Veletrh PASIVNÍ DOMY 2012 přinesl jasnou odpověď na otázku energeticky úsporných domů - jsou nezbytné a brzy se stanou povinnou součástí nové výstavby i rekonstrukcí. Zateplování je jednou z cest, jak výrazně přispět k energetické účinnosti stavebních objektů. Společnost ROCKWOOL si je tohoto faktu plně vědoma a je připravena nabídnout efektivní, funkční a ekologická řešení pro každou stavební konstrukci.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist